Skvelé druhé kolo mu zaistilo víťazstvo: Slalom v Kitzbüheli opanoval Švajčiar Yule

Švajčiarsky lyžiar Daniel Yule triumfoval v slalome Svetového poháraŠvajčiarsky lyžiar Daniel Yule triumfoval v slalome Svetového pohára Zdroj: SITA/AP/Giovanni Auletta

KITZBÜHEL - Švajčiarsky lyžiar Daniel Yule triumfoval v nedeľnom slalome Svetového pohára. V rakúskom Kitzbüheli figuroval po 1. kole na siedmom mieste, no v druhom predviedol výrazne lepšiu jazdu a zvíťazil o štyri desatiny pred obhajcom prvenstva Britom Davom Rydingom.

Na čelo celkového poradia v slalome sa dostal Lucas Braathen z Nórska. Bol o stotinu pomalší než Brit a obsadil tretie miesto.

Yule dosiahol druhé víťazstvo v sezóne a šieste individuálne v kariére. Všetky triumfy zaznamenal v slalome, pričom v Kitzbüheli sa tešil aj v roku 2020. Ryding dosiahol najlepší čas v druhom kole a pripísal si šieste pódiové umiestnenie v kariére. Trikrát z toho bol na "bedni" práve v rakúskom stredisku.

Švajčiarsky lyžiar Daniel Yule Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/AP/Giovanni Auletta

Tretí Braathen predstihol v celkovom hodnotení disciplíny Henrika Kristoffersena, ktorý obsadil piate miesto po štrnástej pozícii v prvom kole. Najrýchlejší jazdec z prvého kola Manuel Feller chytil v prvej časti druhého "špicara" a preteky nedokončil.

Stav zľadovatenej trate sa oproti prvému kolu zlepšil a Yule s Rydingom z toho jasne vyťažili. Obaja síce stratili čas v záverečnej časti s náročným profilom, no v úvode im nedokázala konkurovať väčšina spolufavoritov.

Výsledky slalomu SP mužov v Kitzbüheli:
1. Daniel Yule (Švaj.) 1:44,63 m, 2. David Ryding (V. Brit.) +0,40 s, 3. Lucas Braathen (Nór.) +0,41, 4. Linus Strasser (Nem.) +0,42, 5. Henrik Kristoffersen (Nór.) +0,47, 6. Loic Meillard (Švaj.) +0,53, 7. Ramon Zenhäusern (Švaj.) +0,58, 8. Clement Noel (Fr.) +0,71, 9. Adrian Pertl (Rak.) +0,72, 10. Fabio Gstrein (Rak.) +1,13

celkové poradie (po 23 z 39 pretekov): 1. Marco Odermatt (Švaj.) 1186 b, 2. Aleksander Aamodt Kilde (Nór.) 961, 3. Kristoffersen 710,  4. Vincent Kriechmayr (Rak.) 677, 5. Braathen 585, 6. Meillard 547, ...115. Adam ŽAMPA (SR) 16

poradie v slalome (6 z 10): 1. Braathen 370 b, 2. Kristoffersen 365, 3. Yule 334, 4. Meillard 262, 5. Manuel Feller (Rak.) 241, 6. Strasser 240

Viac o téme: Slalom Daniel Yule Lucas Braathen