VIDEO Prvé slová Kelemena po debute v NHL: Bol to krásny moment, ale...

Miloš Kelemen počas premiérového zápasu v NHL Miloš Kelemen počas premiérového zápasu v NHL Zdroj: Profimedia

GLENDALE - Konečne sa dočkal. Slovenský útočník Miloš Kelemen po niekoľkých mesiacoch strávených na farme v tíme Tucson Roadrunners nakukol aj do najlepšej ligy sveta a v noci na dnes absolvoval premiéru v drese Arizony Coyotes.

Premiérový zápas mal však trpknú príchuť, "kojoti" totiž prehrali na domácom ľade s Anaheimom 2:5. Kelemen strávil na ľade 10 minút a 4 sekundy, na bránku súpera vyslal jednu strelu a prezentoval sa tromi bodyčekmi. Viac ako minútu odohral aj pri hre v oslabení a dokopy absolvovali 13 striedaní.

Bronzový medailista zo ZOH v Pekingu podpísal vlani v máji s Coyotes dvojročný nováčikovský kontrakt. Na jeseň sa predstavil v prípravnom kempe "kojotov", po ktorom zamieril na farmu do AHL. V drese Tucsonu odohral 39 zápasov, v ktorých nazbieral 20 kanadských bodov za deväť gólov a 11 asistencií.

"Bol to krásny moment a som veľmi nadšený, že som mohol nastúpiť. Cítil som nervozitu pred zápasom. Ale všetko to zo mňa opadlo, spoluhráči na lavičke mi pomohli," uviedol urastený Slovák po smolnom zápase, v ktorom Arizona ťahala za kratší koniec.

Prehra pri premiérovom zápase medzi hokejovou smotánkou ho mrzela. "V prvej tretine sme hrali dobre, keďže sme mali aj niekoľko šancí, ale nepodarilo sa nám skórovať. Mal by som lepšie pocity, keby sme pri mojej premiére triumfovali," povedal Kelemen po zápase pre nhl.com.

Tréner ho pochválil

Slová chvály mu vystrúhal aj tréner Arizony André Tourigny. Úvodný zápas v podaní slovenského hokejistu sa mu páčil a je možné, že by mohol Kelemen odohrať aj ďalší zápas, v ktorom sa Arizona predstaví so St. Louis v noci na piatok.

Miloš Kelemen si v Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Ross D. Franklin

"Páčil sa mi jeho boj o puk, páčila sa mi jeho veľkosť a ukázal aj dobrú rýchlosť,” povedal po prehratom zápase tréner Coyotes a zároveň doplnil: "Je zodpovedný a obetavý pri bránení, takže ukázal veľa dobrých vecí."

Rodičia to sledovali v televízii

Ako každý nováčik v NHL, aj Kelemen absolvoval pred zápasom úvodné rozkorčuľovanie na ľade sám. "Bolo to náročné, bál som sa, aby som nespadol. Ale bolo to úžasné" uviedol s úsmevom zámorským novinárom.

Zápas naživo sledovala aj jeho snúbenica, rodičia o jedinečný okamih prišli. "Boli tu pred pár dňami, ale odišli, takže to museli sledovať iba v televízii doma na Slovensku. Myslím si, že každý bol šťastný, keď ma videl hrať," doplnil Kelemen s tým, že rodičia si museli privstať. Zápas proti Anaheimu totiž začínal o 3:00 nášho času.

Viac o téme: Arizona Coyotes Miloš Kelemen
  • Zdroj: TASR, Športky