Odchod na vlastnú žiadosť? Duda prehovoril o ťažkej situácii v Kolíne: Bolo to skôr ich želanie

Na snímke zľava tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Francesco Calzona a slovenský futbalista Ondrej DudaNa snímke zľava tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Francesco Calzona a slovenský futbalista Ondrej Duda Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

BRATISLAVA - Slovenský futbalový reprezentant Ondrej Duda konzultoval svoj odchod na hosťovanie do talianskeho Hellasu Verona aj s reprezentačným trénerom Francescom Calzonom.

V rozhovore pre webstránku Slovenského futbalového zväzu (SFZ) tiež uviedol, že jeho doterajší zamestnávateľ 1. FC Kolín neprezentoval pravdivú informáciu o tom, že za odchodom z klubu mala byť požiadavka hráča.

V Kolíne od leta náročná situácia

"Moja situácia v Kolíne nebola už od leta najlepšia. V odchode ma ešte utvrdilo vyjadrenie športového riaditeľa, ktorý do médií povedal, že k hosťovaniu prišlo na moje prianie. Pre mňa to celé bolo úsmevné, pretože som do tejto situácie bol, ani nie že donútený, ale keby som to "pritiahol za vlasy, tak by to v podstate sedelo. Veď už v lete mi tréner povedal, že so mnou počíta takým spôsobom, že raz na zápas pôjdem a raz nie, raz zostanem na tribúne, raz na lavičke," uviedol pre web SFZ 52-násobný slovenský reprezentant, ktorý napokon zabojoval o miesto v zostave Kolína a nastúpil v trinástich dueloch aktuálneho ročníku Bundesligy.

Ondrej Duda zahráva pokutový Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/DPA/Thilo Schmuelgen/Reuters

Po uplynutí viac ako dvojmesačnej prestávky v najvyššej nemeckej súťaži stratil Duda na prelome rokov pozíciu v tíme a v januári nefiguroval na súpiske kolínskeho klubu ani raz.

"Na to som sa už jasne vyjadril, že v prípade, že príde ponuka, budem chcieť odísť, pretože s takouto situáciou som sa odmietal zmieriť, nemohol som ju akceptovať. Samozrejme, pokiaľ by bola moja pozícia v Kolíne iná, tak by som rád zostal. Preto hovorím, že to celé vyznieva zábavne, keď oni do médií uvedú, že som odišiel na svoje prianie. Myslím si, že to bolo skôr ich želanie."

Presun do Verony konzultoval s Calzonom, Škriniarom aj Lobotkom

Duda konzultoval ponuku Hellasu Verona aj s trénerom slovenskej reprezentácie Francescom Calzonom a viacerými spoluhráčmi z národného tímu: "S trénerom Calzonom som ohľadne Verony volal, chcel som počuť jeho názor, ako to celé vníma. Napriek tomu, že som bol už viac-menej rozhodnutý, opýtal som sa ho, či je to dobrá voľba. S trénerom som sa dobre porozprával, podporil ma v mojom rozhodnutí. Telefonoval som aj s Milanom Škriniarom a písal si so Stanom Lobotkom. Zisťoval som o klube čo najviac informácií, keďže v Taliansku pôsobia už dlhší čas."

Duda si po nemeckej Bundeslige a anglickej Premier League zahrá v ďalšej z piatich najlepších európskych líg.

"Veľmi sa teším, že prišla ponuka z Verony a ja si budem môcť vyskúšať Seriu A. Je to pre mňa nová výzva, zase niečo úplne iné. Nové najmä v tom, že sám sebe chcem niečo dokázať. Chcem najmä hrávať, pretože to je podstata tohto hosťovania," dodal futbalový univerzál, ktorý môže debutovať v drese osemnásteho tímu tabuľky už v pondelok večer proti siedmemu Udinese Calcio (20.45 h).

Viac o téme: Ondrej Duda Hellas Verona 1. FC Kolín Francesco Calzona
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy