Zvolenčania sa vytrápili, na víťazstvo napokon dosiahli: Bolo ťažké sa voči nim presadiť

Gólová radosť ZvolenaGólová radosť Zvolena Zdroj: TASR/Ján Krošlák

ZVOLEN - Hokejisti Zvolena sa v piatkovom stretnutí 35. kola Tipos extraligy vytrápili na domácom ľade s Liptovským Mikulášom. Dokázali ho napokon zdolať 2:1 až po predĺžení. S týmto súperom stratili na svojom štadióne druhýkrát po bode, i napriek tomu si držia druhú pozíciu v tabuľke za vedúcim Slovanom.

"Ja si každé víťazstvo cením, aj toto. Bol to víťazný zápas, hoci v predĺžení, ale víťazný. Bolo tam veľa dobrých momentov. Bolo ťažké sa voči Liptákom presadiť, súper nie zbytočne odohral dobré zápasy s Košicami a so Slovanom. Potvrdil to u nás, ale my sa tešíme z výhry a ideme ďalej. Mikulášania nielen dnes, ale aj v predchádzajúcich zápasoch hrali výborný hokej. Súťaž je naozaj vyrovnaná a rozhodujú maličkosti," uviedol po zápase tréner Zvolena Peter Oremus.

Štvrtá prehra v rade

Liptovský Mikuláš prehral štvrtý zápas za sebou, z toho však v uplynulých troch bodoval, keď v riadnom hracom čase bol vždy stav nerozhodný. Asistent trénera Liptákov Norbert Hrnčár mal po prehre vo Zvolene zmiešané pocity pri hodnotení duelu: "Tretí zápas, tretia remíza a opäť prehra. Nie síce na nájazdy, ale v predĺžení. My nemáme mužstvu čo vytknúť, zodpovedne pracuje.

Dnes nám chýbali pre zranenie traja kľúčoví útočníci. Tí, čo ich nahradili, sa toho zhostili veľmi dobre. Zahrali sme slušné oslabenia, hoci sme v nich inkasovali jeden gól. Nevyužili sme však množstvo vyložených šancí. Ak idete trikrát sami na bránku a dáte to do brucha, ťažko sa potom hrá proti takému kvalitnému súperovi, akým je Zvolen.

Škoda triviálnej chyby v predĺžení, ktorú súper potrestal. Domáci boli v plnej sile a ukázali, že majú rozdielových hráčov a tí to preklopili na svoju stranu."

Ďalší stratený zápas

Mikulášania postavili do bránky Patrika Kozla a chýbajúcich útočníkov nahradil novic Patrik Lušňák na pozícii centra. Hrnčár oboch hokejistov pochválil: "Kozel nesklamal, chytal výborne, pracovala pred ním i obrana veľmi kvalitne.

Máme bod, ale stratili sme ďalší viacbodový zápas za sebou. Lušňák sa tiež dobre zhostil svojej úlohy, musel si možno trošku zvyknúť na tempo, ale je to kvalitný hráč, dobre číta hru, je silný na puku, napokon dal aj gól. Je to pre nás obrovská pomoc a nastúpi aj v nedeľu za nás."

Viac o téme: HKM Zvolen MHk 32 Liptovský Mikuláš