Poriadne zamotaná situácia: Dúbravka dostane pohárovú medailu len vtedy, keď jeho tím prehrá

Slovenský brankár Martin DúbravkaSlovenský brankár Martin Dúbravka Zdroj: Profimedia

NEWCASTLE - Možno to znie ako hlúposť či výmysel ale je to tak. Martin Dúbravka sa ocitol v skutku zvláštnej situácii. Medailu pre víťaza anglické ligového pohára získa s najväčšou pravdepodobnosťou len vtedy, keď práve jeho Newcastle prehrá.

Podľa portálu givemesport.com si slovenský gólman  na začiatku tejto sezóny užil krátku hosťovačku v Manchestri United a odohral dva zápasy v pohári proti Aston Ville a Burnley. Eddie Howe však Dúbravku v januári povolal späť do Newcastlu. 

Martin Dúbravka si odbil Galéria fotiek (2) Zdroj: Profimedia

Ako uvádza The Times tímy dostanú od EFL 19 medailí, ktoré budú udelené v deň finále, pričom tieto budú pridelené základnej jedenástke, siedmim náhradníkom a potom manažérovi. 

Všetko tomu nasvedčuje

Nasledujúci deň potom víťazný mančaft získa 11 ďalších medailí, ktoré sa rozdajú podľa uváženia klubu. Vzhľadom na to, že Newcastle nasadil do súťaže už 25 hráčov a Dúbravka nehral v žiadnom z týchto zápasov, zdá sa nepravdepodobné, že slovenský brankár bude odmenený medailou.

Aj keď by ešte zostalo na rozdávanie päť medailí, správa naznačuje, že Howe rád odmeňuje svojich zamestnancov v zákulisí a môže sa im rozhodnúť poďakovať namiesto iných hráčov. Naopak, iba 13 hráčov v kádri Erika Ten Haga odohralo viac ako Dúbravka – čo znamená, že ak zvíťazia vo Wembley, je určite v rade na medailu.

Viac o téme: Martin Dúbravka Manchester United FC Newcastle United FC
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: Športky, givemesport.com, The Times

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy