VIDEO Športový multitalent: Bale sa zúčastnil golfového turnaja! Pozrite, ako sa mu darilo

Gareth Bale a Joseph Bramlett Gareth Bale a Joseph Bramlett Zdroj: SITA/AP/Eric Risberg

PEBBLE BEACH - Bývalý hviezdny waleský futbalista Gareth Bale obsadil na golfovom turnaji amatérsko-profesionálnych dvojíc v Pebble Beach delené 16. miesto.

Päťnásobný víťaz Ligy majstrov, ktorý v januári ukončil nečakane v 33 rokoch kariéru, štartoval v Kalifornii po boku profesionála Josepha Bramletta. V turnaji skrátenom kvôli nepriazni počasia na tri kolá zaznamenali 199 rán.

"Som obrovský golfový fanúšik a bolo skvelé si tu zahrať. Len sledovať, ako (Bramlett) hrá, tú silu a švih, je obrovský zážitok," citoval tridsaťtriročného Balea server Sky Sports.

Vyhrali Ben Silverman so štvornásobným najužitočnejším hráčom ligy amerického futbalu NFL a quarterbackom Green Bay Packers Aaronom Rodgersom. Bale s Bramlettom na nich stratili desať rán.

Turnaj profesionálov, ktorý bol v priebehu štvrtého kola prerušený kvôli silnému vetru a dohrávať sa bude dnes, vedie Angličan Justin Rose. Pred trojicou Američanov Peter Malnati, Brendon Todd a Denny McCarthy má náskok dvoch rán.

Viac o téme: Golf Gareth Bale Pebble Beach