VIDEO Nešťastie jedného, šťastie druhého: Dostal pozvánku, ktorú nemohol odmietnuť

Zľava Dominik Jendek (Banská Bystrica) a Michal Sersen (Slovan)Zľava Dominik Jendek (Banská Bystrica) a Michal Sersen (Slovan) Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

KOŠICE - Päticu nováčikov v slovenskej hokejovej reprezentácii na poslednú chvíľu rozšíril útočník Dominik Jendek, ktorého v životnej sezóne čaká debut v najcennejšom drese.

Prvé reprezentačné skúsenosti získa v dvojzápase s Nemeckom, proti ktorému Slováci nastúpia v stredu v Michalovciach a vo štvrtok v Košiciach. "Beriem to veľmi pozitívne, teším sa pozvánke," poznamenal 21-ročný krídelník.

Jendek sa do nominácie dostal spoločne s Jozefom Balážom po tom, čo z nej pre zdravotné problémy vypadli Oliver Okuliar a Alex Tamáši.

Na prvé skúsenosti s reprezentačným A-mužstvom sa teší: "Som rád, že mám možnosť ukázať sa. V tejto sezóne bol jeden z mojich cieľov dostať sa do reprezentácie, takže som rád, že sa mi to podarilo. Volali mi už pred štvrtkovým zápasom s Michalovcami a veľmi ma to potešilo," uviedol Jendek, ktorý skompletizuje jedenástu dvojicu otec-syn, ktorá nastúpi v najcennejšom drese.

 

 

Jeho otec Rudolf v ňom odohral šesť zápasov.

"Veľmi mi to praje, teší sa. Je to môj otec, takže si želá, aby som bol lepší než on. Stále mi pomáha, trénujem s ním."

Mladší Jendek sa do reprezentačného dresu dostal počas svojej prvej sezóny v drese Banskej Bystrice. Po individuálnej stránke zažíva najlepšiu sezónu, v 40 zápasoch nazbieral 22 bodov za 9 gólov a 12 asistencií. V 21 rokoch bude v aktuálnom výbere patriť do vekového priemeru.

"Všetci sa chceme ukázať. Tréner povedal, že chce hľadať mladých hráčov, s ktorými môže v budúcnosti pracovať. Preto všetci chceme predviesť to najlepšie, čo v nás je," poznamenal Jendek.

Viac o téme: Oliver Okuliar Jozef Baláž Alex Tamaši Dominik Jendek
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy