FOTO Ďalší tím F1 ukázal svoje fáro: Celá ulica otočí hlavu, perfektne vydarená kočka na kolesách

Nový monopost Alfa Romeo pre sezónu 2023Nový monopost Alfa Romeo pre sezónu 2023 Zdroj: Twitter/Alfa Romeo F1 Team Stake

Švajčiarsky tím Alfa Romeo predstavil vozidlo pre nadchádzajúcu sezónu v motoristickom seriáli F1. Monopost C43 sa vyznačuje veľkými zmenami v zadnej časti, vrátane novej prevodovky a chladiaceho systému.

"Identifikovali sme oblasti, v ktorých podľa nášho názoru stále existuje potenciál na vylepšenie. Sústredili sme sa najmä na zadnú časť vozidla, kde sme urobili zmeny, ktoré sme nemohli realizovať v minulom roku," povedal podľa agentúry DPA technický riaditeľ stajne Jan Monchaux. Zároveň dodal, že pracovali aj na identifikácii problémov so spoľahlivosťou, ktoré ich v minulej sezóne brzdili.

Jazdci Valtteri Bottas a Čou Kuan-jü budú na vozidle Alfa Romeo jazdiť prvýkrát na predsezónnych testoch 23. až 25. februára v Bahrajne, kde 5. marca odštartuje aj nový ročník. Stajňa dostane v rokoch 2024-2025 pohonné jednotky od Ferrari, následne sa stane továrenským tímom Audi. Nemecká automobilka vstúpi do efjednotky v sezóne 2026.

 

Viac o téme: Formula 1 Alfa Romeo
  • Autor: © Zoznam
  • Twitter/Alfa Romeo F1 Team Stake
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy