Manchester United prehrával už od prvej minúty: Nakoniec si zo zápasu odniesol aspoň bod

Erik ten HagErik ten Hag Zdroj: SITA/AP/Dave Thompson

MANCHESTER - Futbalisti Manchestru United v anglickej lige doma remizovali 2:2 s Leedsom. Červení diabli, ktorí prehrávali už 0:2, premrhali šancu dotiahnuť sa v tabuľke na mestského rivala City na druhom mieste.

Leeds sa ujal vedenia už po 55 sekundách hry, keď sa presadil Gnonto. Išlo o druhý najrýchlejší zásah hosťujúceho celku na Old Trafford. Predtým na štadióne United skóroval len Edin Džeko za Manchester City v roku 2014 v 43. sekunde.

Futbalista Wilfried Gnonto z Galéria fotiek (6) Zdroj: TASR/AP/Dave Thompson

Rýchly gól padol aj v druhom polčase, keď si v 48. min zrazil loptu do vlastnej bránky stopér Varane. Lenže v 62. min znížil Rashford a o osem minút neskôr vyrovnal Sancho. Otočiť skóre už domáci nedokázali.

United v posledných desiatich domácich zápasoch v lige len dvakrát stratili body a na Old Trafford v tomto ročníku Premier League prehrali jediný krát. V tabuľke im patrí tretie miesto so stratou dvoch bodov na druhé City a sedem na vedúci Arsenal.

Leeds natiahol sériu bez víťazstva na osem kôl a na 16. mieste ho od pásma zostupu delí jediný bod.

Brankár David de Gea Galéria fotiek (6) Zdroj: TASR/AP/Dave Thompson

Viac o téme: Manchester United FC Leeds United FC