Zažije Barcelona opätovnú záplavu horkých slín? Okolo katalánskeho pokladu krúžia hladní vlci

Thierry Correia a Ansu Fati Thierry Correia a Ansu Fati Zdroj: SITA/AP/Alberto Saiz

BARCELONA - Aj keď už rozprávka menom "Zimné prestupové okno 2023" napísala svoje posledné riadky, podpísala sa i načarbala epilóg, prestupové čachre-machre sa dejú za oponou aj týždne po tom.

Mužstvá sa nateraz musia uspokojiť s arzenálom, ktorý majú k dispozícii, nik im však nezakázal mieriť na letné transferové ciele. Jeden z takých môže byť krídelník Barcelony Ansu Fati, o ktorého odchode sa síce nijako hlasno nerozpráva, ale taliansky renomovaný novinár Fabrizio Romano vo včerajšom okienku noviniek na svojom YouTube kanáli povedal, že o Fatiho javí značný záujem niekoľko anglických klubov.

"Ansu Fati je v našich plánoch, chceme ho udržať. V tomto momente neuvažujeme o predaji tohto hráča, ale tiež nevieme predpovedať budúcnosť," povedal na nedávnej tlačovej konferencii riaditeľ Barcelony Joan Laporta.

Fabrizio Romano nadôvažok pridal informáciu, že Fatiho agent potvrdil nielen záujem, ale aj konkrétne ponuky nemenovaných anglických klubov. Okrem toho sa informovali na prípadné osobné požiadavky rodáka z Guiney-Bissau. Taliansky novinár doplnil, že kluby ako Liverpool FC, Manchester United či Arsenal FC zatiaľ o ničom nerokovali priamo s Barcelonou.

Dočká sa Barcelona návratu Lionela Messiho?

Azda každý futbalový fanúšik si pamätá poslednú tlačovú konferenciu Lionela Messiho v lete 2021, počas ktorej musel oznámiť odchod z katalánskeho veľkoklubu do Paríža. Situácia v oboch kluboch sa odvtedy zmenila, majú nových manažérov, a čo je najdôležitejšie, Messimu vyprší v lete aktuálny pakt so Saint-Germain.

Podľa zdrojov, ktoré má k dispozícii Fabrizio Romano, momentálne Messi rokuje iba s PSG a neprijíma žiadne ďalšie ponuky. Čerstvý majster sveta s Argentínou by sa mal tento mesiac stretnúť s predstaviteľmi PSG, aby spolu prerokovali dĺžku ďalšieho kontraktu, výšku platu a ďalšie detaily. Messiho prioritou je zostať v hlavnom meste Francúzska a nateraz sa nikam nechystá.

Viac o téme: Lionel Messi FC Barcelona Paríž Saint-Germain Ansu Fati
  • Autor: © Zoznam/Ondrej Herceg
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy