K odchodu ho vyzvali aj fanúšikovia: Southampton prepustil trénera Jonesa

Teraz už bývalý tréner Southamptou Nathan JonesTeraz už bývalý tréner Southamptou Nathan Jones Zdroj: SITA/AP/Kin Cheung

SOUTHAMPTON - Nathan Jones už nie je tréner Southamptonu FC. Anglický futbalový klub ho prepustil po sobotnej prehre 1:2 s Wolverhamptonom, ktorá bola už jeho tretia po sebe. Klub je na poslednom mieste tabuľky v Premier League.

Po sobotnom dueli fanúšikovia vyzvali Jonesa, aby odstúpil. Jeho zverenci v zápase viedli 1:0 po góle Carlosa Alcaraza, hostia navyše od 27. minúty hrali bez vylúčeného Marca Leminu.

Domáci však viac ako hodinovú presilovku nezvládli a v 73. inkasovali, keď si dal vlastný gól Jan Bednarek. V 87. minúte rozhodol o triumfe hostí Joao Gomes. Jones len pred tromi mesiacmi prevzal tím po Ralphovi Hasenhüttlovi.

"Futbalový klub Southampton môže potvrdiť, že sa rozišiel trénerom Nathanom Jonesom," uviedol klub vo vyhlásení. Spolu s Jonesom skončili aj jeho asistenti Chris Cohen a Alan Sheehan.

Tím prehral sedem z ôsmich ligových zápasov pod vedením Jonesa. Tréning a prípravu pred ďalším zápasom proti Chelsea, ktorý je na programe budúci víkend, povedie dočasne Ruben Selles.

Viac o téme: Southampton FC Nathan Jones