VIDEO Ružička na vedľajšej koľaji: Trpkú prehru Flames sledoval iba z tribúny

Hokejisti Ottawy Senators oslavujú gólHokejisti Ottawy Senators oslavujú gól Zdroj: SITA/AP/Adrian Wyld/The Canadian Press

OTTAWA - Hokejisti Calgary Flames prehrali na ľade Ottawy Senators v zápase zámorskej NHL 3:4 po predĺžení. O víťazný gól sa v 62. minúte postaral Tim Stützle. Na súpiske hostí chýbal Slovák Adam Ružička.

V stretnutí medzi Minnesotou a Floridou rozhodli až samostatné nájazdy, v ktorých hostia rozhodli o triumfe 2:1 pp a sn. Podržal ich brankár Sergej Bobrovskij s 27 zákrokmi.

Stützle mal podiel na všetkých štyroch góloch svojho tímu. Okrem presného zásahu po 115 sekundách predlženia si pripísal aj tri asistencie. Napriek štvorbodovému výkonu a víťazstvu nebol nemecký útočník úplne spokojný.

"Nebolo to úplne ono, ak mám byť úprimný. Veľa pukov poskakovalo pred bránkoviskom a tiež v presilovkách. Mali sme niekoľko pekných akcií, no potom nám vždy puk odskočil, keď sme chceli vystreliť. Párkrát ma to nahnevalo. No napokon sme to dotiahli do víťazného konca," uviedol pre webstránku nhl.com Stützle.

Ten predviedol štvrtý štvorbodový výkon v profilige, čím v kategórii hráčov 21 a menej rokov prekonal klubový rekord Martina Havláta, Alexeja Jašina a Slováka Mariána Hossu.

Tim Stützle Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Adrian Wyld/The Canadian Press

Senators ešte v 58. minúte prehrávali 1:3, predĺženie zaistili Ottawe góly Drakea Bathersona a Alexa DeBrincata. Domácich podržal aj brankár Mads Sögaard, ktorý zaznamenal 34 úspešných zákrokov. Dvadsaťdvaročný Dán prvýkrát v kariére chytal od začiatku stretnutia, dostal šancu pri absenciách Cama Talbota (zranenie v dolnej časti tela) a Antona Forsberga (roztrhnutý väz v kolene).

"Pôsobil skutočne pokojným dojmom. Má veľkú postavu, puky ho triafajú a hoci mal súper veľa šancí, podržal nás a predviedol niekoľko dôležitých zákrokov. Najmä v predĺžení," pochválil mladého brankára tréner "Senátorov" D.J. Smith.

Jeho tím vyhral štvrtý z uplynulých piatich duelov a stále živí malú nádej na play off, na postupové pozície stráca momentálne osem bodov. V zostave hostí opäť chýbal slovenský útočník Adam Ružička.

Bobrovskij podržal Floridu

Blysol sa aj brankár Bobrovskij, ktorý pomohol Floride k triumfu 2:1 po nájazdoch na ľade Minnesoty. Rus vykryl 27 striel súpera a dosiahol úspešnosť zákrokov 96,4 percenta. "Myslím si, že všetci v tíme sme ťahali za jeden povraz. Je zábavné byť toho súčasťou," poznamenal Bobrovskij.

Hostí poslal do vedenia v 23. minúte Eetu Luostarinen a na jeho presný zásah odpovedal o tri minúty neskôr Kirill Kaprizov, ktorý vsietil 30. gól v prebiehajúcej sezóne. Rozhodujúci nájazd premenil v rozstrele Aleksander Barkov. Panthers potvrdili zlepšenú formu, zvíťazili vo štvrtom z uplynulých piatich súbojov.

Sergej Bobrovskij pomohol Floride Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Craig Lassig

Hostia sa tešili z víťazstva aj v Nashville – Arizona zdolala "predátorov" 4:2 a vyhrala prvý zápas na ľade súpera od 23. novembra. Séria prehier v stretnutiach vonku trvala 18 duelov.

"Myslím si, že to veľa hovorí o našom charaktere. Našli sme cestu k víťazstvu vonku. Samozrejme, nemáme mužstvo typu Tampy Bay, no z hľadiska charakteru ukazujeme svoju silu. Tuho bojujeme a tvrdo pracujeme. Som na chalanov hrdý," vyjadril sa tréner "kojotov" Andre Tourigny. Dva góly hostí vsietil Lawson Crouse.

Detroit rozdrvil Vancouver

Dylan Larkin z Detroitu strelil prvé dva góly zápasu. Kapitán tak naštartoval svoj tím k suverénnemu triumfu 6:1 na ľade Vancouveru. Dva body zaznamenali v drese Red Wings aj Robby Fabbri, Gustav Lindström (obaja 1+1), Michael Rasmussen a Andrew Copp (obaja 0+2). Brankár hostí Ville Husso zneškodnil 28 striel súpera. Red Wings vyhrali tretí zápas za sebou.

Naopak Canucks sa trápia, päť a viac gólov v jednom zápase inkasovali už 25-krát v sezóne. "Asi by sme mali ísť naspäť na základnú školu a doučiť sa ako brániť a korčuľovať, lebo niektorí hráči sa neustále točia. Hráme veľmi riskantne," hneval sa tréner domácich Rick Tocchet.

Jediný domáci tím s víťazstvom bol Los Angeles, Kings zdolali Buffalo jasne 5:2. Skóre otvoril v 30. minúte Adrian Kempe a strelil tak už siedmy gól v uplynulých troch zápasoch. Švédsky krídelník k nemu pridal jednu asistenciu. Jeho krajan Viktor Arvidsson zaznamenal gól a dve asistencie, Phillip Danault nazbieral tri asistencie.

Výsledky - NHL:

Ottawa Senators - Calgary Flames 4:3 pp (1:1, 0:1, 2:1 - 1:0)
Góly: 7. Tkachuk (Stützle, Hamonic), 58. Batherson (Stützle, Pinto), 59. DeBrincat (Stützle, Brännström), 62. Stützle (DeBrincat, Tkachuk) - 15. Dube (Hanifin, Huberdeau), 26. Toffoli (Weegar), 47. Dube (Toffoli, Tanev). Brankári: Sögaard - Markström, strely na bránku: 25:37.

Minnesota Wild – Florida Panthers 1:2 pp a sn (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 26. Kaprizov (Zuccarello, Addison) - 23. Luostarinen (Forsling, Cousins), rozh. nájazd Barkov. Brankári: Gustavsson - Bobrovskij, strely na bránku: 28:34.

Nashville Predators - Arizona Coyotes 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)
Góly: 25. Josi (Granlund, Duchene), 29. Sissons (Trenin, Jeannot) - 18. Schmaltz (Keller), 33. Crouse (Maccelli, Moser), 45. Crouse (Maccelli, Moser), 60. Fischer (Keller, Boyd). Brankári: Lankinen - Vejmelka, strely na bránku: 31:19.

Vancouver Canucks - Detroit Red Wings 1:6 (0:2, 1:1, 0:3)
Góly: 22. Dries (Garland, Kuzmenko) - 11. Larkin (Seider), 20. Larkin (Fabbri, Bertuzzi), 29. Fabbri (Rasmussen, Copp), 41. Lindström (Rasmussen, Copp), 46. Suter (Sundqvist, Lindström), 48. Berggren (Veleno, Hronek). Brankári: Delia - Husso, strely na bránku: 30:23.

Los Angeles Kings - Buffalo Sabres 5:2 (0:0, 4:0, 1:2)
Góly: 30. Kempe (Lizotte), 33. Kaliyev (Danault, Arvidsson), 39. Walker (Danault, Arvidsson), 40. Roy (Kempe, Byfield), 46. Arvidsson (Danault, Durzi) - 51. Cozens (Olofsson, Mittelstadt), 56. Krebs (Olofsson, Mittelstadt). Brankári: Copley - Anderson, strely na bránku: 28:29.

Viac o téme: NHL Ottawa Senators Calgary Flames Adam Ružička Tim Stützle