VIDEO Po rýchlom góle dali nohu dole z plynu: Slovan doplatil na laxnosť a stratil všetky tri body!

Na snímke zľava Matt Mackenzie (Slovan), Patriks Zabusovs (Michalovce) a brankár Jared Coreau (Slovan)Na snímke zľava Matt Mackenzie (Slovan), Patriks Zabusovs (Michalovce) a brankár Jared Coreau (Slovan) Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v utorkovom domácom dueli 37. kola Tipos Extraligy s Duklou Ingema Michalovce 2:3.

Vydarenú premiéru na striedačke Dukly absolvoval Peter Kudelka, ktorý minulý týždeň nahradil na poste trénera odvolaného Romana Stantiena. Slovan napriek prehre zostal na čele tabuľky o bod pred Zvolenom.

Na snímke vľavo v Galéria fotiek (7) Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Domáci išili do vedenia už 2. minúte po góle Fomynicha, ale v druhej tretine otočili skóre Zabusovs a Žitný. Začiatok tretej tretiny vyšiel opäť Slovanu, keď vyrovnal Haščák, ale potom sa presadil už len Michalovčan Osburn.

TEL 37. kolo:
HC Slovan Bratislava - HK Dukla Ingema Michalovce 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
Góly: 2. Fominych (Duke), 42. Haščák (Kallen) - 29. Zabusovs (Glazkov, Suja), 31. Žitný (Glazkov, Galamboš), 42. Osburn (Paločko, Bjalončík). Rozhodovali: Novák, Rojík – Haringa, D. Konc ml., vylúčení: 3:5, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 3827 divákov.

Slovan: Coreau – MacKenzie, Golian, Kallen, Maier, Gachulinec, Sersen, Beňo – Pecararo, Harris, Ščerbak – Fominych, Duke, Takáč – Zigo, Kytnár, Haščák – Török, Preisinger, Šotek – Dej

Michalovce: Škorvánek – Macejko, Glazkov, Osburn, Hammond, Michalčin, Mihálik – Puliš, Suja, Buc – Pereskokov, Pavlovs, Zabusovs – Žitný, Bjalončík, Paločko – Vašaš, Galamboš, Chalupa

Liptáci pretrhli nepríjemnú sériu

Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili v utorňajšom zápase 37. kola Tipos extraligy nad HK GROTTO Spišská Nová Ves 4:1. Ukončili tak sériu piatich prehier a Spišiakov zdolali v treťom zo štyroch vzájomných zápasov sezóny.

Víťazný gól zaznamenal v 57. minúte Patrik Lušňák, ktorý strelil v treťom zápase za Liptákov už druhý gól. Jediný gól hostí si v 22. minúte pripísal Martin Réway, ktorý skóroval v treťom zápase po sebe a po 11 zápasoch má bilanciu 4 góly a 7 asistencií. Liptáci si tromi bodmi vylepšili pozíciu v boji o účasť v predkole play off, Spišiaci sú naďalej na priebežnej 4. priečke.

TEL - 37. kolo:
MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK GROTTO Spišská Nová Ves 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
Góly: 12. Vähätalo (Kriška, Handlovský), 57. Lušňák (Vrábeľ), 60. Uhrík (Karsums, Lušňák), 60. Kriška (Djakov, Handlovský) - 22. Réway (Valach, Laporte). Rozhodovali: Hronský, Goga - Riš, Durmis, vylúčení: 4:4 na 2 min., presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, 950 divákov.

Liptovský Mikuláš: Valent - Mezovský, Ventelä, Bokroš, Djakov, Novajovský, Hudec, Kapičák - Kriška, Vähätalo, Handlovský - Karsums, Saari, Uhrík - Michalík, Vrábeľ, Lušňák - Vankúš, Šmida, Štrauch - Braun

Spišská N. Ves: Melicherčík - Beaudry, Romaňák, Ališauskas, Ordzovenský, Valach, Malina, Groch - Rapáč, Nellis, Majdan - Vandas, Kerbashian, Verbeek - Laporte, Réway, Giľák - Vartovník, Bortňák, Belluš

Zvolen sa rozbehol v záverečnej tretine

Hokejisti HKM Zvolen vyhrali v dueli 37. kola Tipos extraligy na svojom ľade nad Popradom 4:1 a pripísali si štvrtú výhru v rade. Upevnili si tak druhé miesto v tabuľke. Tím spod Tatier bodoval predtým v štyroch dueloch za sebou.

V prvej tretine nevyužil tri tutovky hosťujúci Záborský a sólový nájazd domáci Huntebrinker. Až v druhej tretine otvoril skóre tečom útočník Zvolena Langkow. O chvíľu vyrovnal bekhendom Záborský, lenže Langkow pridal i druhý gól, faulovaný ležiac na ľade. Podtranci nevyužili tri presilovky v rade, Vainio trafil do žŕdky. V tretej tretine nevyužité šance i chyby Popradu potrestali Huntebrinker a Csányi, v oslabení znížil Paločko, ale záver zvládli lepšie hokejisti spod Pustého hradu.

HKM Zvolen – HK Poprad 6:2 (0:0, 2:1, 4:1)
Góly: 25. Langkow (Hanna, Mudrák), 29. Langkow, 48. Huntebrinker (Kubka, Sideroff), 50. Csányi (Marcinek, Šiška), 59. Viedenský, 60. R. Bondra – 26. Záborský (Razgals), 53. Matej Paločko (S. Petráš, Drgoň). Rozhodovali: Štefik, Krajčík – Synek, Knižka, vylúčení na 2 min: 8:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 1283 divákov.

Zvolen: Trenčan – Messner, Hain, Mudrák, Hanna, Kubka, Hraško, S. Barcík – Turnbull, Langkow, R. Bondra – Sideroff, Huntebrinker, M. Hecl – Stupka, Viedenský, Zuzin – Marcinek, Šiška, Csányi

Poprad: Rychlík – Drgoň, Betker, Vainio, Meliško, Podlipnik, Brincko, Jesečko – Svitana, Mlynarovič, Kukuča – Razgals, Kolouch, Záborský – Bubela, Matej Paločko, Jermain – Valigura, S. Petráš, Kundrík

Košice nestačili na Prešov

Hokejisti HC MV Transport Prešov zvíťazili v utorňajšom zápase 37. kola Tipos extraligy nad HC Košice 5:2. O víťazstve rozhodli v druhej tretine, v ktorej tromi gólmi otočili z 1:2 na 4:2.

Útočník domácich Max Gerlach nazbieral tri kanadské body (1+2) a ako prvý hráč dosiahol métu 30 gólov v prebiehajúcom extraligovom ročníku. Útočník hostí Patrik Lamper nastúpil na 500. zápas v slovenskej extralige. Hostia nastúpili už aj z nedávnymi akvizíciami Marekom Hovorkom a Alexom Bretonom. Prešovčania zdolali Košice druhýkrát v sezóne. Pre "oceliarov" to bola tretia prehra za sebou.

Prešovčania doma naplno zabodovali prvýkrát od 4. decembra. Napriek cennému víťazstvu sú naďalej na poslednom 12. mieste tabuľky, Košičania sú priebežne tretí.

HC MV Transport Prešov - HC Košice 5:2 (1:2, 3:0, 1:0)
Góly: 5. Girduckis (Giles, Gerlach), 22. Avcin (Salituro, D. Jendroľ), 28. Ščurko (Nátny, Gerlach), 29. Gerlach (Girduckis), 60. Nauš (D. Jendroľ) - 11. Bartánus (Paršin), 16. Slovák (Tybor, Lamper). Rozhodovali: Stano, Snášel - Jedlička, Šoltés, vylúčení: 6:7 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, 1052 divákov.

Prešov: Bespalov - Fekiač, Giles, Nátny, Chlystov, Turan, D. Jendroľ, Rajnoha - Gerlach, Girduckis, Nauš - Tkáč, Salituro, Avcin - Ščurko, Klíma, Žilka - Lalík, Šimun, K. Jendroľ - Thomka

Košice: Janus - Šedivý, Olsson, Romančík, Southorn, Ferenc, Breton - Jääskeläinen, Slovák, Rogoň - Bartánus, Pollock, Paršin - Lamper, Linet, Tybor - Jokeľ, Hovorka, Havrila

V Nitre padli góly až v poslednej dvadsaťminútovke

Hokejisti Banskej Bystrice zvíťazili v 37. kole Tipos extraligy na ľade Nitry 2:1. "Corgoni" klesli na 11. priečku a posledný Prešov je od nich vzdialený na rozdiel šiestich bodov, "barani" sú na 5. mieste.

Na prvý gól sa čakalo až do 48. minúty, keď otvoril skóre domáci Martin Bodák. Nitrania však následne vyprodukovali dva fauly, po ktorých sa dvakrát v presilovke presadil Branden Troock. Domáci hrali v závere presilovú hru o dvoch hráčov, avšak ani pri hre bez brankára v šestici už nedokázali vyrovnať.

HK Nitra - HC ´05 Banská Bystrica 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Góly: 48. Bodák (Gajdoš) - 52. Troock (Kontos), 55. Troock (Watling). Rozhodovali: Baluška, Korba - Stanzel, Frimmel, vylúčení: 4:6, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 2321 divákov.

Nitra: Kašík – Mezei, Green, Gajdoš, Bodák, Stacha, Vitáloš, Šiškov - Bajtek, Baláž, Krivošík – A. Sýkora, Gill, Elmer – Čederle, Buncis, Tvrdoň – Knies, Solenský, Lacka - Pekarčík

Banská Bystrica: Belányi – Bačik, Luža, Ryczek, Kojo, Frídel, Holenda – Troock, Kontos, Watling – J. Sukeľ, Bíreš, Gašpar – Kabáč, Tamáši, Šoltés – Jendek, Gabor, Urbánek - Sojka

Viac o téme: HC Košice HK Poprad HKM Zvolen HC Slovan Bratislava MHk 32 Liptovský Mikuláš HK GROTTO Spišská Nová Ves HC MV Transport Prešov