Celá tenisová obec si želá návrat sympatickej bojovníčky: Už čoskoro sa dozvie súdny ortieľ

Simona HalepováSimona Halepová Zdroj: SITA/AP/Nathan Denette/The Canadian Press

BRATISLAVA/BUKUREŠŤ – Podmanila si dva grandslamy, fanúšikov udivovala svojou nezlomnosťou a bojom o každú loptičku. V októbri však prišiel šok po pozitívnom dopingovom teste.

Rumunská tenistka Simona Halepová sa odvtedy nemohla objaviť na súťažnom kurte a čaká na výsledok vyšetrovania, rezultát by sa mala dozvedieť už tento mesiac. Aspoň tak to tvrdí tenisový tréner Darren Cahill, ktorý zároveň vyjadril presvedčenie, že neexistuje možnosť, že Halepová vedome dopovala.

"Veľa myslím na Simonu a cítim sa zle zakaždým, keď premýšľam o skúsenostiach, ktorými si prechádza. Ohľadom Simoninho prípadu som vydal stanovisko a som ochotný zomrieť za svoje slová, pretože poznám jej DNA a bezúhonnosť," presvedčene povedal Cahill.

57-ročný muž z austrálskeho Adelaide nezostal pri týchto slovách a pokračoval: "Nie je možné, že dopovala. Ide o výbornú ženu a skvelú osobu. Neexistuje, že mohla urobiť zlú vec. Želám jej veľa šťastia," povedal Cahill v The Big Deal podcaste.

"Rozumiem, že našli zdroj kontaminácie, nie som si istý, či to bolo v jedle alebo doplnkoch, ale našli to. Nemám mnoho informácií, no viem, že vo februári bude vypočúvanie, ktoré dá Simone šancu," prezradil niekdajší kouč Lleytona Hewitta, Andyho Murrayho, Any Ivanovičovej, Fernanda Verdasca, Daniely Hantuchovej či práve Simony Halepovej.

Cahill podporoval Halepovú od prvého dňa, keď sa dozvedela, že nebude môcť hrať súťažný tenis niekoľko mesiacov. Austrálsky rodák označil pozitívny dopingový test svojej bývalej zverenkyne za "najväčší šok v živote".

Viac o téme: Simona Halepová Darren Cahill
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy