VIDEO Nešťastný vlastný gól ukončil trápenie Arsenalu, City šokujúco zakoplo v Nottinghame

Hráči Arsenalu Londýn William Saliba (vľavo), Jorginho (uprostred) a Gabriel Martinelli sa tešia z góluHráči Arsenalu Londýn William Saliba (vľavo), Jorginho (uprostred) a Gabriel Martinelli sa tešia z gólu Zdroj: TASR/AP/Jon Super

BIRMINGHAM - Futbalisti Arsenalu Londýn triumfovali v zápase 24. kola Premier League na ihrisku jedenástej Aston Villy 4:2.

Hostia sa vďaka triumfu dostali späť na čelo tabuľky s náskokom dvoch bodov pred druhým Manchestrom City, ktorý hral neskôr v sobotu na pôde Nottinghamu Forest.

"Kanonieri" prehrával už od 6. minúty, keď Ollie Watkins krížnou strelou nedal šancu brankárovi Aaronovi Ramsdalovi. Arsenal síce vyrovnal, keď sa presadil Bukayo Saka, ale domáci sa v prvom polčase dostali znova do vedenia.

Bukayo Saka a Philippe Galéria fotiek (12) Zdroj: SITA/AP/Jon Super

Philippe Coutinho dal svoj prvý gól v sezóne. Mužstvo Mikela Artetu však v druhom polčase otočilo duel. V 61. minúte skóroval Olexander Zinčenko prízemnou a presnou strelou. Rozhodujúci okamih prišiel v 93. minúte zápasu, keď Jorginho poslal loptu do brvna, ktorá sa odrazila do chrbta brankára Emiliana Martineza.

Ten si tak dal vlastný gól. Arsenal ešte v úplnom závere pridal štvrtý presný zásah. Gabriel Martinelli sa po rohovom kope domácich dostal do samostatného úniku a zakončil do prázdnej brány.

Manchester City iba remizoval na pôde Nottinghamu

Úradujúci anglický futbalový majster Manchester City iba remizoval vna ihrisku štrnásteho Nottinghamu Forest 1:1. Zostal tak na druhej priečke, za Arsenalom Londýn zaostáva o dva body, líder tabuľky však má zápas k dobru.

Sklamaní Aymeric Laporte a Galéria fotiek (12) Zdroj: SITA/AP/Rui Vieira

"Citizens" poslal v 41. minúte do vedenia Bernardo Silva. Hostia mali počas celého zápasu prevahu, zaznamenali celkovo 23 striel z toho šesť na bránu, ale ani to nestačilo na víťazstvo. Nottingham sa v 84. minúte dočkal nečakaného vyrovnania zásluhou Chrisa Wooda. Ten prekonal brankára Edersona a zabezpečil domácim cenný bod.

Chelsea nestačila na posledný Southampton

Hráči Chelsea prehrali doma so Southamptonom 0:1. Víťazstvo zabezpečil hosťom James Ward-Prowse, ktorý sa presadil z priameho kopu na na konci prvého polčasu. Domáci nedokázali triumfovať v lige vo štvrtom zápase za sebou a patrí im 10. priečka. Southampton sa tešil z víťazstva v PL po troch prehrách, ale stále mu patrí posledné 20. miesto v tabuľke.

Radosť futbalistov Southamptonu Galéria fotiek (12) Zdroj: SITA/AP/Kirsty Wigglesworth

Slovenský brankár Marek Rodák nedostal šancu v zápase svojho Fulhamu na ihrisku Brightonu. Duel sledoval z lavičky náhradníkov. Jeho spoluhráč Manor Solomon v 88. minúte strelil jediný gól stretnutia.

Brentford po remíze s Arsenalom v predchádzajúcom kole opäť získal bod. Nerozhodný výsledok proti Crystal Palace zabezpečil v úplnom závere stretnutia Vitaly Janelt.

Premier League - 24. kolo:

Aston Villa – FC Arsenal 2:4 (2:1)
Góly: 6. Watkins, 31. Coutinho – 16. Saka, 61. Zinčenko, 90.+3 Martinez (vlastný), 90.+8 Martinelli

Brighton & Hove Albion - FC Fulham 0:1 (0:0)
Góly: 88. Solomon