Konôpka na okruhu pretekal proti konkurencii z F1: Opäť sme zviditeľnili slovenský motošport

Mino Konôpka na pretekoch v Abu DhabiMino Konôpka na pretekoch v Abu Dhabi Zdroj: ARC Bratislava

BRATISLAVA - V termíne 17. až 19. februára sa na okruhu Yas Marina v Abu Dhabi uskutočnili dva záverečné preteky tohtoročnej edície Asian LeMans Series.

Slovenský tím ARC Bratislava obsadil 8. a 7. miesto. Miro Konôpka zhodnotil víkendové preteky realisticky a s celkovým výsledkom bol spokojný, keďže na okruhu panovala veľká konkurencia.

"Skončili sme na ôsmom a siedmom mieste, čo je naše reálne maximum. Ved tu štartovalo 46 posádok. Kvalifikácia bola dobrá, aj keď práve v mojom najrýchlejšom kole bola predčasne ukončená pre nehodu.

Môže sa to zdať málo, ale keď na štarte za mnou stojí Paul di Resta a v cieli skončíme hneď za posádkou Nikitu Mazepina, ktorý ešte vlani sedel v F1, tak si človek uvedomí aká konkurencia tu vlastne tento rok je," uviedol Konôpoka.

Monopost ARC Bratislava na Galéria fotiek (4) Zdroj: ARC Bratislava

"Okruh v Abu Dhabi je velmi tažký na predbiehanie, z čoho vyplýva aj velký počet nehôd a neutralizácií pretekov. Sú tu tiež dosť nezmyselne technické obmedzenia, keďže naša LMP2 má len 65 litrovú nádrž a musíme robiť v porovnaní s ostatnými raz toľko zastávok na dotankovanie.

Divácky je to zaujímavé, ale prináša to krízové situácie. My sme to zvládli na vybornú a preto patrí vďaka celému nášmu tímu. Myslím si, že sme celú sériu zvládli na slušnej úrovni a opäť trochu zviditeľnili slovenský motošport," dodal skúsený Konôpka.