Definitívny koniec postupových nádejí: Prešov v Európskej lige padol aj s nemeckým súperom

Hádzanári PrešovaHádzanári Prešova Zdroj: TASR/František Iván

PREŠOV - Hádzanári Tatrana Prešov prehrali v utorkovom domácom zápase 9. kola Európskej ligy s nemeckým tímom Frisch Auf Göppingen 26:28.

V A-skupine to bola už ich siedma prehra, ktorá ich definitívne pripravila aj o teoretickú šancu na postup do osemfinále. Posledný zápas v súťaži odohrá Tatran 28. februára na palubovke švajčiarskeho Kadetten Schaffhausen.

Prešov potreboval na zachovanie postupovej nádeje zvíťaziť nad nemeckým favoritom a súčasne sa spoliehať na pomoc Schaffhausenu v súboji s Benficou. Slovenský majster začal s veľkou chuťou, viedol 5:2 i 8:6, no postupne sa začala prejavovať kvalita hostí.

S loptou Oliver Rábek Galéria fotiek (12) Zdroj: TASR/František Iván

Tí ešte do prestávky otočili skóre (10:13) a v druhom polčase nedopustili drámu. Udržiavali sa v troj a viacgólovom náskoku a napokon zvíťazili 28:26. Prešovu nestačil ani výborný individuálny výkon Olivera Rábeka, ktorý bol s 10 gólmi najlepší strelec zápasu.

Európska liga - A-skupina, 9. kolo:

Tatran Prešov - Frisch Auf Göppingen 26:28 (10:13)
Zostava a góly Tatrana: Colodeti, Čupryna - Rábek 10, Lopez Garcia 5, Fenár 2, Ivanovič 2, Kasatkin 2, Urban 2, Carapkin 2, Kravčák 1, Chajan, Gogola, Michalka, Davidovič, Kimák Fejko, Hernandez Caballero, najviac gólov Göppingenu: Šarac 5, Ellebaek 4, Schiller 4. Rozhodovali: I. Covalciuc, A. Covalciuc (obaja Mold.), TH: 4/4 - 2/2, vylúčení: 2:4