Lyon vzpína svoju zástavu vyššie: Poslednému Angers nestačil ani zásah bývalého Slavistu

Radosť futbalistov Olympique LyonRadosť futbalistov Olympique Lyon Zdroj: TASR/AP/Laurent Cipriani

ANGERS - Futbalisti Olympique Lyon vyhrali v 25. kole Ligue 1 na ihrisku Angers 3:1 a dočasne sa posunuli na ôsme miesto ligovej tabuľky.

Les Gones poslal do vedenia v 38. minúte Thiago Mendes a toto skóre vydržalo až do 80. minúty, keď skóroval Amin Sarr. Posledný celok súťaže sa ešte zmohol na korekciu stavu zásluhou Abdallaha Simu, bývalého hráča pražskej Slavie, ale v 90. minúte uzavrel stav na 1:3 odchovanec OL Bradley Barcola.

Angers sa nenávratne blíži k zostupu, po 25 zápasoch nazbieral iba 10 bodov a na ligovú výhru čaká od 18. septembra 2022, vtedy uspel 1:0 na ihrisku OGC Nice. Lyon sa s výnimkou minulotýždňovej prehry v Auxerre pozviechal a z posledných šiestich zápasov štyrikrát vyhral a raz remizoval.

V druhom stretnutí medzi Montpellierom a Racing Lens sa zrodila remíza 1:1.

SCO Angers - Olympique Lyon 1:3 (0:1)
Góly: 87. Sima - 38. Mendes, 80. Sarr, 90.+2 Barcola

Montpellier HSC - RC Lens 1:1 (0:1)
Góly: 59. Maouassa – 4. Fulgini

Viac o téme: Olympique Lyon Racing Lens Angers SCO Montpellier Hérault SC
  • Zdroj: Športky