VIDEO Famózny Linus Goalmark posadil všetkých na zadok: Nič som nevidel, nič som nepočul!

Linus Ullmark a jeho gólové oslavy so spoluhráčmiLinus Ullmark a jeho gólové oslavy so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP/Rich Lam/The Canadian Press

VANCOUVER - Kanadsko-americká NHL aj uplynulú noc priniesla množstvo dychtivých okamihov. Najzaujímavejší moment sa odohral vo Vancouveri, kde brankár Bostonu Linus Ullmark spečatil gólom víťazstvo Bruins 3:1.

Ullmark sa v power play Canucks zmocnil puku a parádnou strelou cez celé klzisko trafil 48 sekúnd pred koncom opustenú bránku.

Švéd sa medzi strelcov zapísal ako trinásty brankár v základnej časti NHL, ale len ôsmy, ktorý skóroval strelou do súperovej bránky. Naposledy strelil v profilige spomedzi brankárov gól Pekka Rinne v drese Nashvillu 9. januára 2020 v zápase proti Chicagu.

Brankár Linus Ullmark oslavuje Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/AP/The Canadian Press/Rich Lam

Ullmark zaznamenal 26 zákrokov, Boston vyhral šiesty zápas za sebou. “Hneď ako som vystrelil sa na mňa vrhli traja spoluhráči. Nič som nevidel, nič som nepočul, len som zrazu pochopil, že puk smeruje do bránky,” povedal Ullmark pre nhl.com.

Ullmark píše históriu

Ullmark zaznamenal v 37. zápase sezóny už 30. víťazstvo. Lepší bol v histórii NHL len Tiny Thompson, ktorý tiež v drese Bostonu vychytal v sezóne 1929-30 tridsiate víťazstvo v 35. zápase. Od sezóny 2000-01 skórovali v NHL spomedzi brankárov Martin Brodeur, Jose Theodore, Evgenij Nabokov, Mika Noronen, Chris Mason, Cam Ward, Mike Smith, Rinne a Ullmark.

Ako prvý strelil gól Ron Hextall, ktorému sa to podarilo v drese Philadelphie proti Bostonu. V drese Bruins debutovali obranca Dmitroj Orlov a útočník Garnet Hathaway, ktorých získal klub výmenou z Washingtonu.

Viac o téme: Vancouver Canucks Boston Bruins Linus Ullmark
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR, Športky
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy