VIDEO Obrovské prekvapenie na úkor favorizovaného AS Rím: Cremonese oslavuje prvý triumf v sezóne

Hráč Cremonese Frank Tsadjout (vľavo) oslavuje po tom, ako strelil úvodný gól vo futbalovom zápase talianskej ligy Serie A US Cremonese - AS RímHráč Cremonese Frank Tsadjout (vľavo) oslavuje po tom, ako strelil úvodný gól vo futbalovom zápase talianskej ligy Serie A US Cremonese - AS Rím Zdroj: TASR/AP/Spada/LaPresse

RÍM - Futbalisti US Cremonese prekvapujúco zvíťazili v utorňajšom zápase 24. kola Serie A nad piatym AS Rím 2:1 a odpútali sa z poslednej priečky tabuľky.

Pre domácich to bolo vôbec prvé víťazstvo v sezóne. Cremonese sa ujalo vedenia v 17. minúte, keď sa strelou z voleja presadil Franck Tsadjout.

Mourinho dostal červenú kartu

Minútu po zmene strán dostal červenú kartu tréner hostí José Mourinho, no jeho zverencom sa podarilo vyrovnať v 71. minúte zásluhou Leonarda Spinazzolu. Hostia boli v druhom polčase aktívnejší a nebezpečnejší, ale v závere podrazil brankár Rui Patricio domáceho útočníka Davida Okerekeho a z penalty rozhodol Daniel Ciofani.

Tréner AS Rím José Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR/AP/Spada/LaPresse

Cremonese sa vďaka triumfu dostalo o bod pred poslednú Sampdoriu, no na miesta zaručujúce záchranu stráca ešte osem bodov. Jeho hráči mali doteraz bilanciu nula výhier, deväť remíz a štrnásť prehier. Rimania nevyužili šancu dostať sa na štvrté miesto pred mestských rivalov z Lazia.

Juventus zdolal v mestskom derby FC Turín 4:2 a vďaka tretej výhre za sebou sa posunul na siedme miesto tabuľky. Jeho súper stráca štyri body a je deviaty.

sumáre:

US Cremonese - AS Rím 2:1 (1:0)
Góly: 17. Tsadjout, 83. Ciofani (z 11m) - 71. Spinazzola

Juventus Turín - FC Turín 4:2 (2:2)
Góly: 16. Cuadrado, 45.+1 Danilo, 71. Bremer, 81. Rabiot - 2. Karamoh, 43. Sanabria

Viac o téme: José Mourinho AS Rím US Cremonese