Španielsky klub chce kvôli chybe rozhodcu pozastaviť La Ligu: Žiada anulovanie výsledku

Futbalisti CadizuFutbalisti Cadizu Zdroj: Profimedia

MADRID - Zostupom ohrozený Cádiz sa obrátil na Španielsky športový súd (TAD) o žiadosťou o pozastavenie španielskej futbalovej ligy. Klub protestuje proti chybe rozhodcov z januárového duelu proti Elche a chce, aby súťaž nepokračovala, kým nebude jeho odvolanie vyriešené.

Cádiz reagoval na minelu rozhodcov zo súboja 16. januára proti poslednému Elche, ktorý sa skončil 1:1. Rozhodcovia prehliadli zjavný ofsajd predchádzajúci vyrovnávaciemu gólu Elche v 81. minúte a chybu nenapravil ani VAR.

Cádiz sa už skôr obrátil na španielsku federáciu RFEF so žiadosťou o anulovanie výsledku a opakovanie posledných deviatich minút zápasu. RFEF protest odmietla s tým, že na jeho riešenie nie je kompetentný. Cádiz je aktuálne v tabuľke šestnásty s dvojbodovým náskokom na zostupové pásmo.

Viac o téme: La Liga Cádiz CF