VIDEO Najdlhší zápas histórie so slovenským hrdinom: Hokejové vykúpenie v 114. minúte!

Jan Štencel a Peter Húževka v drese VítkovícJan Štencel a Peter Húževka v drese Vítkovíc Zdroj: Profimedia

PRAHA - Pred desiatimi rokmi, 7. marca 2013, sa odohral najdlhší zápas v histórii českej extraligy. Hokejisti Vítkovíc porazili České Budějovice na budějovickom štadióne 3:2 v treťom predĺžení a zápas sa skončil v čase 113:51.

Šťastným hrdinom, ktorý zápas rozhodol, bol hosťujúci Peter Húževka. Dovtedy najdlhším zápasom v extralige bol štvrťfinálový súboj Plzne s Pardubicami v marci 2009, ktorý rozhodol na 4:3 v prospech Západočechov v čase 86:07 Martin Adamský.

Tretím najdlhším zápasom hokejovej extraligy bol šiesty zápas finále play off medzi Spartou a Libercom v apríli 2016. Liberec vyhral 2:1 v druhom predĺžení, o zisku titulu pre Bielych Tigrov, ktorí vyhrali aj základnú časť súťaže, rozhodol v čase 85:09 slovenský útočník Martin Bakoš.

V NHL sa najdlhšie zápasy odohrali v 30. rokoch minulého storočia. V roku 1936 skončilo stretnutie Montreal Maroons - Detroit Red Wings 0:1 v šiestom predĺžení po 176 minútach a 30 sekundách hry. Šťastným hrdinom bol Mud Bruneteau. Zápas sa skončil až o pol tretej ráno. Až do roku 2017 bol tento zápas najdlhším na svete.

Aktuálne najdlhší hokejový zápas histórie trval 217 minút a 14 sekúnd. Rekord vytvorili v roku 2017 nórske celky Storhamar a Sarpsborg. Piate stretnutie štvrťfinále play-off po ôsmich predĺženiach rozhodol domáci Storhamar, ktorý zásluhou dlhoročnej opory Joakima Jensena zvíťazil 2:1 a sériu ovládol 3:2. Hráči Storhamaru a Sarpsborgu nastúpili po základnej hracej dobe ešte do ôsmich pridaných dvadsaťminútoviek a napokon posunuli rekord o viac ako 40 minút.

Peter Huževka spomína na najdlhší zápas českých dejín:

Viac o téme: Peter Húževka HC Vítkovice Steel HC České Budějovice
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube/HC Vítkovice Ridera
  • Zdroj: ČTK

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy