Bezgólová remíza im bohato stačila: AC Miláno opäť neinkasoval a je vo štvrťfinále

Olivier Giroud zakončuje na bránu TottenhamuOlivier Giroud zakončuje na bránu Tottenhamu Zdroj: SITA/AP/Alastair Grant

LONDÝN - Futbalisti AC Miláno si zaistili postup do štvrťfinále Ligy majstrov. V stredajšom odvetnom stretnutí osemfinále im stačila aj bezgólová remíza na ihrisku Tottenhamu Hotspur. V úvodnom meraní síl doma na San Sire zvíťazili 1:0.

Druhý stredajší zápas Tottenham Hotspur - AC Miláno sa začal s desaťminútovým oneskorením. Rovnako ako deň predtým súboj FC Chelsea - Borussia Dortmund výkop odsunula dopravná zápcha v Londýne, v ktorej uviazli autobusy oboch súperov.

Alexis Saelemaekers a Pierre-Emile Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/AP/Alastair Grant

Duel sa v prvom polčase hral opatrne, najväčšiu šancu mal stredopoliar Milánčanov Junior Messias, no zo štandardky v 19. min po signále nenamieril presne. Veľkú príležitosť mali "červeno-čierni" v 67. min, no proti Giroudovi sa zaskvel brankár domácich Forster. O desať minút neskôr výrazne skomplikoval nádeje Londýnčanov Romero, ktorý uvidel druhú žltú kartu a oslabil svoj tím.

Najväčší vzruch v zápase nastal v zápase až v úplnom závere. V tretej minúte nadstavenia si mohol predĺženie vynútiť Harry Kane, no jeho hlavičku vytesnil gólman Maignan. O minútu na to mohol skórovať Divock Origi, no trafil z rýchleho protiútoku iba žrď.

odveta osemfinále Ligy majstrov
Tottenham Hotspur - AC Miláno 0:0
ČK: 77. Romero (po 2. ŽK), ŽK: Romero, Lenglet, Conte, Skipp - Thiaw. Rozhodca: Turpin (Fr.)

Tottenham: Forster - Romero, Lenglet, B. Davies - Emerson Royal (70. Richarlison), Skipp, Höjbjerg, Perišič (53. Porro) - Kulusevski (83. Sanchez), Kane, Son

Miláno: Maignan - Thiaw, Kalulu, Tomori, Hernandez - Junior Messias (56. Saelemaekers), Krunič, Tonali - Diaz (86. Bennacer), Giroud (81. Origi), Leao (89. Rebič)
/prvý zápas 0:1, postúpilo AC Miláno/

Viac o téme: AC Miláno Tottenham Hotspur