Pomaly sa nám to formuje: Hokejová Liga majstrov už pozná 13 z 24 účastníkov pre budúci ročník

Kto si zahrá v hokejovej lige majstrov?Kto si zahrá v hokejovej lige majstrov? Zdroj: championshockeyleague.com

ZUG - Budúci ročník hokejovej Ligy majstrov má po skončení dlhodobých častí domácich súťaží šiestich zakladajúcich členov istých 13 z 24 účastníkov.

Z českej extraligy sú to víťaz základnej časti Pardubice a druhé Vítkovice, ktorých ako tretí doplní buď nový šampión, či v prípade triumfu pardubického Dynama či Ostrovanov tretia Sparta.

Fínsko bude mať v súťaži, v ktorej sa nanovo zredukoval počet z 32 klubov, ako jediné štyroch zástupcov. Tappara Tampere si zabezpečila účasť ako prvá pred necelým mesiacom po triumfe v súťaži, po tom ako vyhrala na ľade švédskeho celku Lulea HF. Ovládla aj základnú časť fínskej ligy, takže ju doplnili druhý Ilves Tampere a tretí Lukko Rauma. Štvrtým zástupcom bude nový šampión, či štvrtý celok tabuľky Pelicans Lahti.

Zo Švédska zaplnili dve z troch miest Skelleftea AIK a Växjö, v poradí je podľa vývoja v play off tretí Färjestad. Zo Švajčiarska sa kvalifikovali Ženeva a Biel-Bienne, ďalší bude buď šampión, alebo tretí Rapperswil-Jona, v drese ktorého vyhral dvakrát za sebou produktivitu ligy český útočník Roman Červenka.

Z nemeckej DEL sa môžu tešiť na Ligu majstrov opäť EHC Mníchov a tiež Ingolstadt, nádej si môže robiť v prípade víťazstva v play off jedného z tejto dvojice tiež tretí Mannheim. Z medzinárodnej rakúskej ICEHL sa dostali do nového ročníka talianske Bolzano a Salzburg, šancu má aj tretí Innsbruck.

Počet 19 účastníkov z týchto šiestich líg ešte doplní na divokú kartu päť šampiónov ďalších európskych súťaží. Tie ešte vedenie súťaže nespresnilo.

  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy