Rusov a Bielorusov nechceme! Európska atletika vyjadrila svoj postoj viac než jasne

Ilustračné foto - ruská vlajkaIlustračné foto - ruská vlajka Zdroj: Getty Images

LAUSANNE - Európska atletika trvá na vylúčení ruských a bieloruských športovcov zo súťaží a ďalších svojich aktivít, kým sa neskončí vojna na Ukrajine. Na dnešnom rokovaní to potvrdila rada Európskej atletiky. EA o tom informovala v tlačovej správe.

Kontinentálna federácia po vlaňajšej ruskej invázii na Ukrajinu rovnako ako tá svetová zakázala štart atlétom z Ruska i jeho spojencom Bieloruska. Na tomto postoji sa nič nezmenilo, ani keď teraz Medzinárodný olympijský výbor zvažuje účasť športovcov z týchto krajín v neutrálnych farbách na OH 2024 v Paríži.

Ani po roku neustúpili

"Vzhľadom na to, že vojna na Ukrajine už teraz trvá viac ako rok, rada Európskej atletiky chcela ukázať, že sme neustúpili z našej pozície ohľadom vylúčenia ruských a bieloruských atlétov, členov realizačných tímov a ďalších funkcionárov nielen zo súťaží, ale zo všetkých akcií a aktivít," uviedol prezident Európskej atletiky Bulhar Dobromir Karamarinov.

Pripomenul, že boje na Ukrajine poškodzujú aj tamojšiu športovú infraštruktúru a jej športovcov. "Budeme podporovať Ukrajinskú atletickú federáciu, aby atléti z tejto krajiny mohli napriek tragickej situácii na Ukrajine dosiahnuť svoj potenciál," doplnil.

Viac o téme: Bielorusko Rusko Európska atletika
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy