FOTO Dymovnice, svetlice a autá v plameňoch: Fanúšikovia Frankfurtu sa poriadne vyfarbili

Futbaloví fanúšikovia Eintrachtu Frankfurt počas potýčok s príslušníkmi talianskej poriadkovej polície v uliciach NeapoluFutbaloví fanúšikovia Eintrachtu Frankfurt počas potýčok s príslušníkmi talianskej poriadkovej polície v uliciach Neapolu Zdroj: TASR/Salvatore Laporta

NEAPOL - V Neapole prišlo pred stredajšou osemfinálovou odvetou futbalovej Ligy majstrov k zrážkam medzi fanúšikmi Eintrachtu Frankfurt a políciou.

Stovky priaznivcov nemeckého tímu prišli na zápas s domácim SSC Neapol napriek tomu, že nemali vstupenky. Po príslušníkoch poriadkových síl hádzali dymovnice, svetlice, stoličky, kovové tyče a podľa záberov talianskych médií podpálili aj jedno z áut. Polícia proti nim použila slzotvorný plyn.

Hasič hasí horiace auto Galéria fotiek (9) Zdroj: TASR/AP/Stefano Gattordo/LaPresse via AP

V prvom osemfinálovom stretnutí, v ktorom vyhral Neapol v zostave so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom na ihrisku Frankfurtu 2:0, polícia zadržala deväť fanúšikov Eintrachtu po útoku na priaznivcov SSC.

Talianske ministerstvo vnútra následne vydalo nariadenie, na základe ktorého mal Neapol zakázané predávať pred odvetou vstupenky fanúšikom Eintrachtu.

Horiace policajné auto počas Galéria fotiek (9) Zdroj: TASR/AP/ANSA/CIRO FUSCO

Právnici bundesligistu sa odvolali a aj s prispením UEFA na talianskom súde uspeli. Neapolské úrady však vzápätí vydali dekrét, ktorým zablokovali predaj lístkov všetkým obyvateľom mesta Frankfurt.

Podľa pravidiel UEFA pritom musí každý klub poskytnúť hosťom päť percent z celkového počtu vstupeniek, informovala o tom agentúra AFP.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 9
Viac o téme: SSC Neapol Eintracht Frankfurt
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Facebook/Football365
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy