Zabudli už na základnú časť? Slovan predviedol dominantný výkon a Michalovce prevalcoval

Na snímke tréner hokejistov Slovana Ján Pardavý rozdáva pokyny na striedačkeNa snímke tréner hokejistov Slovana Ján Pardavý rozdáva pokyny na striedačke Zdroj: TASR/Martin Baumann

BRATISLAVA - Hokejisti majstrovského Slovana Bratislava vstúpili do prvého zápasu play-off série proti Michalovciam vo veľkom štýle.

Úvodný duel na štadióne Ondreja Nepelu zvládli po výsledku 5:2 s prehľadom a nechali tak fanúšikov zabudnúť na zlý záver základnej časti, kde ich forma postupne klesala a prenechali pohár Vladimíra Dzurillu Košiciam.

Úvod zápasu zastihol lepšie pripravených domácich, ktorí si už po pár minútach vytvorili niekoľko skvelých šancí. Skórovať sa im nepodarilo, vzápätí udreli Michalovce a hráčom Slovana sa zrejme naskytli pohľady na zápasy proti Prešovu alebo Liptovskému Mikulášu, kde aj napriek dobrým výkonom inkasovali zbytočné góly.

Do druhej tretiny vleteli “belasí” ako víchor a už po pár sekundách od úvodného hvizdu skóroval Brant Harris. Slovanisti ešte výkon stupňovali a skvelo chytajúceho Škovránka v bránke hostí zasypali 15 strelami na bránku. Súvislý tlak však ďalší gól nepriniesol.

Na snímke hokejisti Slovana Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR/Martin Baumann

Paradoxne v treťom dejstve opäť skórovali Michalovce a mohlo sa zdať, že Slovan skloní hlavu a viac ako 6-tisíc divákov na domácom štadióne zažije prvé sklamanie vo vyraďovačke. To sa však nestalo a hráči okolo trénera Pardavého sa pozviechali a sériou troch rýchlych gólov Milana Kytnára, Liama Pecarara a Nikitu Ščerbaka otočili stav stretnutia.

Zaslúžili sme si vyhrať

Najvýraznejší úspech na víťazstve domácich mal Brant Harris. Ten okrem streleného gólu pridal aj dve asistencie. "Hrali sme veľmi dobre. Bolo to celkom nervózne, ale nakoniec sme to zvládli. Zaslúžili sme si dať góly po tých šanciach, ktoré sme mali. Vyhrali sme zaslúžene." uviedol kanadský center prvej formácie, ktorý strelil aj druhý gól domácich. Ten však rozhodcovia následne neuznali.

"My sme šli do toho zápasu s tým, že keď chceme byť úspešní, musíme dostávať tie puky na bránu. Dnes sme strieľali z každej pozície, išli sme do toho brankára a vytvorili sme si mnžostvo príležitostí a verili sme tomu, že tie góly dáme," uviedol po víťaznom stretnutí strelec vyrovnávajúceho gólu na 2:2 Milan Kytnár.

Útočník Slovana Milan Kytnár Galéria fotiek (4) Zdroj: Športky

Ten bol spokojný s výkonom Slovana rovnako, ako aj tréner Pardavý: "Až na maličkosti, ktoré si rozoberieme, sme odohrali 60 minút play-off hokej. Výboj zápasu bol klasický na play-off. Chalanom som hovoril, že tím si musí veriť, má kvalitu a zápas otočíme. To sa podarilo."

Kvalitu a hernú prevahu majstrov z minulej sezóny potvrdili aj sklamaní hostia. Tým po dobre rozohranom zápase ostali len oči pre plač. "Slovan výborne korčuľoval, nám chýbal pohyb. Viackrát nás podržal brankár, ale je to veľká škoda," uviedol po prvej prehre útočník Dukly Radovan Puliš.

Okrem sklamania bol však optimisticky naladený a verí, že dnešný druhý zápas zvládnu východniari lepšie. "Opäť sa začína od nuly a my musíme ísť do toho naplno," dodal.

Úlohu zohrala aj únava

Michalovce sa prebojovali do play-off cez kvalifikáciu, v ktorej odohrali napínavý súboj s Trenčínom. To ich zrejme stálo aj množstvo síl, ktoré im v tretej tretine chýbali.

"Séria s Trenčínom bola veľmi ťažká, hralo sa naplno. Je to však play-off, musíme v sebe nájsť tie sily a hrať naplno stále," uzavrel Puliš.

Radovan Puliš (Michalovce) pred Galéria fotiek (4) Zdroj: Športky

Slovan naopak využil niekoľko dní na oddych. To potvrdil aj Milan Kytnár: "Áno, čas na oddych sme využili. Doliečili sa nám aj zranení hráči a to bola pre nás výhoda."

Šancu na reparát dostanú Michalovce už dnes večer o 18:00, keď sa druhýkrát predstavia na ľade v Bratislave.

Viac o téme: HC Slovan Bratislava HK Dukla Ingema Michalovce
  • Autor: © Zoznam/Martin Turčin
  • Zdroj: Športky