Božský Messi sa v Argentíne dočkal krásneho uznania: Táto pocta je naozaj niečo výnimočné!

Lionel Messi v obklopení svojej rodiny s replikou trofeje za triumf na MS v Katare po súboji s PanamouLionel Messi v obklopení svojej rodiny s replikou trofeje za triumf na MS v Katare po súboji s Panamou Zdroj: SITA/AP/Natacha Pisarenko

BUENOS AIRES - Tréningové centrum argentínskej futbalovej reprezentácie v Buenos Aires bolo pomenované po hviezdnom Lionelovi Messim, ktorý vlani v Katare doviedol národný tím ako kapitán k prvému titulu majstrov sveta po 36 rokoch a dočkal sa žiadanej trofeje. O zmene názvu informoval argentínsky zväz (AFA), piatkového slávnostného ceremoniálu sa zúčastnilo množstvo hráčov na čele s Messim.

"Mám veľkú radosť. Táto pocta je naozaj niečo výnimočné. Je krásne vedieť, že centrum ponesie moje meno," povedal pri odhalení dosky s novým názvom 35-ročný Messi, ktorý bol v decembri vyhlásený za najlepšieho hráča šampionátu. Pred mesiacom po siedmy raz ovládol anketu FIFA o najlepšieho svetového hráča roka, čím vylepšil vlastný rekord.

Messi vo štvrtkovej príprave s Panamou spečatil jubilejným 800. gólom v kariére víťazstvo Argentíny 2:0 v prvom zápase po decembrovom triumfe na MS. V utorok v Santiago del Estero môže útočník Paris St. Germain v ďalšej príprave s Curacaom dovŕšiť stovku gólov v reprezentačnom drese.

Viac o téme: Lionel Messi Argentína
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy