Fanúšikovia, pozor! Jeden z najväčších chlebodarcov odchádza, zmena sa dotkne najväčších hviezd

Dylan Groenewegen, Peter Sagan a Wout Van Aert v záverečnom finiši tretej etapy Tour de FranceDylan Groenewegen, Peter Sagan a Wout Van Aert v záverečnom finiši tretej etapy Tour de France Zdroj: SITA/AP/Daniel Cole

VEGHEL - Holandská spoločnosť Jumbo ukončí v roku 2024 sponzorské aktivity v športe, predovšetkým v cyklistike a rýchlokorčuľovaní.

O významného sponzora tak príde napríklad elitná cyklistická stajňa Jumbo-Visma. Prevádzkovateľ supermarketov vydával ročne na sponzoring približne 20 miliónov eur.

V cyklistickom tíme sa odchod sponzora dotkne okrem iného úradujúceho víťaza Tour de France Jonasa Vingegaarda z Dánska, slovinskej hviezdy Primoža Rogliča, Belgičana Wouta van Aerta a v ženskej stajni Marianne Vosovej z Holandska.

V rýchlokorčuľovaní pretekajú za holandský tím Jumbo napríklad majsterky sveta Jutta Leerdamová či olympijskí šampióni Thomas Krol a Sven Kramer. Individuálnu podporu od spoločnosti Jumbo inkasuje už mnoho rokov aj holandský majster sveta formuly 1 Max Verstappen.

Problémy v rodine vlastníkov

Dôvodom stiahnutia Jumba sú podľa holandských médií problémy v rodine vlastníkov. Zakladateľ spoločnosti Karel van Eerd zomrel v decembri 2022, jeho syn a dedič Frits van Eerd je vo väzbe kvôli trestnému stíhaniu pre podozrenie z prania špinavých peňazí a z firmy musel odísť.

Nové vedenie spoločnosti nevylučuje, že v spojení so športom bude neskôr v inej úlohe pokračovať.

Viac o téme: Sven Kramer Max Verstappen Primož Roglič Jumbo-Visma Wout van Aert Jonas Vingegaard Marianne Vosová Thomas Krol Jutta Leerdamová
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy