Fantastická správa v spleti samej negativity: Fešanda biatlonu oznámila pokračovanie kariéry!

Dorothea WiererováDorothea Wiererová Zdroj: SITA/AP/Matthias Schrader

RÍM - Talianska biatlonistka a dvojnásobná víťazka Svetového pohára Dorothea Wiererová bude aj v budúcej sezóne pokračovať v kariére.

Rodáčka z Brunecku, ktorá dnes oslavuje 33. narodeniny, to povedala v rozhovore pre web Fondo Italia. Štvornásobná majsterka sveta a trojnásobná olympijská medailistka cíti naďalej motiváciu.

"Myslím, že môžem stále ešte niečo ukázať," poznamenala Wiererová. "V športe, samozrejme, nemôžete povedať, že pôjde všetko dobre, ale budem sa snažiť, aby to tak bolo. Stále mám dôvod pokračovať," doplnila.

Dlhoročná opora talianskeho tímu má za sebou úspešnú sezónu. Na majstrovstvách sveta v Oberhofe získala so štafetou žien zlato a vybojovala tiež striebro z mixu. V celkovom hodnotení Svetového pohára skončila druhá, od víťaznej Francúzky Julie Simonovej ju delilo 182 bodov.

"Vzhľadom na to, že som bola v posledných dvoch sezónach utlmená, mnohí ma už odpísali. V tomto ročníku to ale išlo zase veľmi dobre. Mám aj nejaké plány do budúcnosti, na ktorých môžem popri biatlone pracovať. Aspoň myslím ešte na niečo iné. V posledných dvoch rokoch som si uvedomila, že keď mám len biatlon, tak sa nudím," dodala Wiererová.

Tridsaťtriročná Talianka bude jednou z najskúsenejších pretekárok v poli. Po sezóne naopak ukončili kariéru iné hviezdy ako Nemka Denise Herrmannová, Francúzka Anais Chevalierová-Bouchetová alebo Nórky Marte Olsbuová Röiselandová a Tiril Eckhoffová.

Viac o téme: Dorothea Wiererová
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy