VIDEO Zbesilý tlak v predĺžení nestačil, nájazdy už áno: Zvolen vyrovnal sériu so Spišiakmi!

Na snímke gólová radosť hráčov ZvolenaNa snímke gólová radosť hráčov Zvolena Zdroj: TASR/Ján Krošlák

ZVOLEN - Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili v druhom zápase semifinále play off Tipos extraligy na domácom ľade nad HK GROTTO Spišská Nová Ves 2:1 po samostatných nájazdoch a vyrovnali stav série na 1:1.

Víťazný nájazd premenil Radovan Bondra. Séria sa presúva na Spiš, tretí zápas je na programe vo štvrtok 6. apríla o 18.00 h.

Priestor vo zvolenskej bránke dostal po takmer mesačnej pauze Trenčan, keď nahradil Patersona. Do zostavy HKM sa vrátil po dlhodobom zranení 20-ročný útočník Kašlík. V prvej tretine sa hral svižný hokej s dobrými možnosťami na oboch stranách, ale diváci sa gólu nedočkali. Až na začiatku druhej tretiny využili hostia presilovku, keď sa presadil voľný Ouellet-Beuadry z kruhu.

Spišiaci mohli vedenie aj zvýšiť, ale tutovky nepremenili Bortňák, Nellis a v nájazde ani Ulander. Zvolenčania vyrovnali v 49. minúte po strele Messnera a teči obrancu Haina pred bránkou.

A keďže vyložené možnosti nevyužili na oboch stranách Réway ani Bondra i vďaka skvelým brankárom a rozuzlenie neprinieslo ani dvadsaťminútové predĺženie, rozhodnúť museli až samostatné nájazdy. V nich boli úspešnejší hráči spod Pustého hradu, ktorí skórovali až trikrát z piatich pokusov.

semifinále play off Tipos extraligy - druhý zápas /na 4 víťazstvá/:
HKM Zvolen - HK GROTTO Spišská Nová Ves 2:1 pp a sn (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 49. Hain (Messner, R. Bondra), rozh. nájazd Bondra - 22. Beaudry (Kerbashian, Džugan). Rozhodovali: M. Korba, M. Novák - Bogdaň, Kacej, vylúčení: 4:4 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 3087 divákov.

Zvolen: Trenčan – Messner, Hain, Mudrák, Rauhauser, Kubka, Hanna, Čulík – Zuzin, Viedenský, R. Bondra – Turnbull, Huntebrinker, M. Hecl – Kašlík, Marcinek, Jedlička – Csányi, Šiška, Stupka

Spišská Nová Ves: Melicherčík – Ališauskas, Žiak, Ouellet-Beaudry, Ulander, J. Valach, Malina, Groch – Giľák, Nellis, Réway – Rapáč, Bortňák, Majdan – La Porte, Kerbashian, Verbeek – Belluš, Vartovník, Džugan