Veľmi zlý príklad pre deti a mládež: Odporné vyhrážky hlave štátu, prišiel zaslúžený trest

Brazílsky volejbalista WallaceBrazílsky volejbalista Wallace Zdroj: Profimedia

SAO PAULO - Slávny brazílsky volejbalista Wallace je vylúčený z reprezentácie a nesmie hrať ani domácu ligu kvôli podnecovaniu násilia voči prezidentovi krajiny. Informovala o tom agentúra AP.

Olympijský víťaz z Ria de Janeiro a majiteľ troch medailí z majstrovstiev sveta na sociálnych sieťach vyjadroval túžbu zabiť Luiza Inácia Lulu da Silvu.

Tridsaťpäťročný Wallace na konci januára na sociálnych sieťach zverejnil s fotografiou, na ktorej drží zbraň, prieskum s otázkou: "Strelili by ste tým Lulu do tváre?" Svoj príspevok stúpenec bývalého prezidenta Jaira Bolsonara neskôr zmazal a ospravedlnil sa.

Na rok však dostal zákaz hrať za reprezentáciu, s ktorou sa vlani po MS však rozlúčil, a ďalšie tri mesiace nesmie nastupovať za klub Cruzeiro. O predĺžení trestu v pondelok informovala etická komisia Brazílskeho olympijského výboru.

Wallace v reprezentačnom drese oslavoval zlato na domácich hrách v Riu 2016, o štyri roky skôr v Londýne doviedol Brazílčana k olympijskému striebru. Z MS má tri medaily vrátane minuloročného bronzu, po ktorom ohlásil koniec v národnom tíme.

Viac o téme: Brazília Luiz Inacio Lula da Silva Wallace
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy