Schelling ovládol druhú etapu Okolo Baskicka a je na čele poradia: Svrček sa zmestil do stovky

Ide Schelling a jeho víťazné oslavy v cieli druhej etapy Okolo BaskickaIde Schelling a jeho víťazné oslavy v cieli druhej etapy Okolo Baskicka Zdroj: Profimedia

LEITZA - Druhú etapu pretekov Okolo Baskicka vyhral holandský cyklista Ide Schelling. Jazdec tímu Bora-Hansgrohe bol najlepší v špurte pred Talianom Matteom Sobrerom (Jayco AlUla) a Francúzom Davidom Gaudum (Groupama-FDJ). Slovenský pretekár Martin Svrček z QuickStepu obsadil 93. miesto so stratou vyše deväť minút.

Cyklisti absolvovali 193,8 km z Viany do mesta Leitza. Schelling sa vďaka triumfu dostal aj na čelo celkového poradia o štyri sekundy pred Sobrera, tretí Gaudu stráca o dve viac. Svrčekovi patrí 104. priečka.

Okolo Baskicka - 2. etapa (Viana - Leitza, 193,8 km): 1. Ide Schelling (Hol./Bora-Hansgrohe) 4:53:33 h, 2. Matteo Sobrero (Tal./Jayco AlUla), 3. David Gaudu (Fr./Groupama-FDJ), 4. Alex Aranburu Deba (Šp./Movistar), 5. Brandon McNulty (USA/SAE Team Emirates), 6. Andrea Bagioli (Tal./Soudal Quick-Step) všetci rovnaký čas, ... 93. Martin SVRČEK (SR/Soudal-QuickStep) +9:20

celkove poradie: 1. Schelling 8:54:47 h, 2. Sobrero +4 s, 3. Gaudu +6, 4. Mikel Landa (Šp./Bahrajn Victorious) +7, 5. Jonas Vingegaard (Dán./Jumbo-Visma) +8, 6. Aranburu Deba +10, ... 104. SVRČEK +10:07

Viac o téme: Okolo Baskicka Bora-Hansgrohe Martin Svrček Ide Schelling