Sparta Praha si zahrá finále českého MOL Cupu: Králik sa tesne pred koncom nechal vylúčiť

Lukáš Haraslín (22) a jeho gólové oslavy so spoluhráčmiLukáš Haraslín (22) a jeho gólové oslavy so spoluhráčmi Zdroj: Profimedia

PRAHA - Futbalisti AC Sparta Praha sa stali prvým finalistom Českého pohára MOL Cup. V stredajšom semifinálovom stretnutí zdolali SK Dynamo České Budějovice 2:0.

Futbalisti SK Slavia Praha sa stali druhým finalistom Českého pohára MOL Cup. V stredajšom semifinálovom stretnutí zdolali Bohemians Praha 3:2 po predĺžení. V drese hostí sa gólovo presadil slovenský útočník Erik Prekop.

Slavia sa vo finále stretne proti úhlavnému rivalovi Sparte, ktorá postúpila cez České Budějovice (2:0).

semifinále Českého pohára:
AC Sparta Praha - SK Dynamo České Budějovice 2:0 (1:0)
Góly: 37. Minčev, 76. Sadílek, ČK: 90.+2 KRÁLIK (České Budějovice) po 2. ŽK.
/Za domácich hral L. Haraslín do 78. minúty, za hostí odohral M. Králik celý zápas, B. Sluka hral od 90.+1 min, D. Šipoš, L. Skovajsa boli na lavičke náhradníkov/

SK Slavia Praha - Bohemians Praha 1905 3:2 po predĺžení (2:2, 1:1)
Góly: 23. Douděra, 90.+7 Lingr, 110. Jurečka - 14. PREKOP, 84. Hála
/Za domácich hral I. Schranz do 77. minúty, za hostí hral E. Prekop do 90.+3 min + gól/

Viac o téme: AC Sparta Praha SK Slavia Praha SK Dynamo České Budějovice Martin Králik Bohemians Praha 1905