Mysleli si, že to už majú v kapse: Podbrezová famóznou otočkou zarmútila Žilinu!

Na snímke sprava Adrián Kaprálik (Žilina) a Šimon Faško (Podbrezová) v súboji o loptuNa snímke sprava Adrián Kaprálik (Žilina) a Šimon Faško (Podbrezová) v súboji o loptu Zdroj: TASR/Daniel Stehlík

PODBREZOVÁ - Futbalisti FK Železiarne Podbrezová prerušili v dueli 4. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy v skupine o titul šnúru piatich zápasov bez výhry, keď si doma poradili s MŠK Žilina 3:2.

Hostia viedli o dva góly, no o náskok prišli a zaknihovali štvrtú prehru so "železiarmi" v tejto sezóne, nedokázali tak s nimi bodovať ani v jednom stretnutí. Podbrezová preskočila v tabuľke svojho súpera a je štvrtá.

Do rýchleho vedenia išli hostia už v tretej minúte, keď sa z priameho kopu spoza šestnástky parádne trafil do horného rohu svätyne Lukscha Kopas. Na 0:2 zvýšil z brejku nepokrytý striedajúci Bari, ktorý nahradil zraneného Javorčeka.

Na snímke gólová radosť Galéria fotiek (5) Zdroj: TASR/Daniel Stehlík

Domáci ešte do prestávky znížili po rohovom kope pohotovým Bakaľom v päťke a v druhom polčase stav otočili. Prihrávka Paraja prešla so šťastím zľava doprava na Blahúta, ktorý premiérovým gólom v tomto klube vyrovnal a obrat 3:2 zariadil po hodine hry v malom vápne z dorážky Kabongo.

Následne Žilinčania nevyužili vyložené šance v podaní Kopáska, Gidiho a Bariho, takže z Horehronia opäť odchádzali sklamaní.

FK Železiarne Podbrezová – MŠK Žilina 3:2 (1:2)
Góly: 35. Bakaľa, 51. Blahút, 65. Kabongo – 3. Kopas, 32. Bari. ŽK: Bartoš, Paraj, Špyrka – Kaprálik. Rozhodovali: Ruc – Poláček, Vitko, 1017 divákov.

Podbrezová: Luksch – Bartoš, Bakaľa, Oravec – Blahút, Š. Faško (46. Ďatko), Paraj (90+1 Horvát), Grešák (85. Šikula) – Špyrka, Kabongo (78. Bariš), Pavúk.

Žilina: M. Slávik – Minárik, Kopas, Nemčík – Javorček (28. Bari), Iľko, Gidi (81. Anang), Owusu (63. Kopásek) – Kaprálik, Ďuriš, Galčík (63. Addo).

Hlasy po zápase:
Roman Skuhravý, tréner Podbrezovej: "Myslím si, že to bol zaujímavý duel na Veľký Piatok. Samozrejme, že nie bez chýb. V prvom polčase bolo badať, že máme za sebou sériu zápasov, na ktorú nie sme zvyknutí. Hráči boli trochu vyrušení, nesebavedomí smerom nahor. Inkasovali sme dva góly.

Prvý nádherný po zbytočnom faule, druhý z brejku, no už po tridsiatich minútach sme boli jasne lepší a za druhý polčas som veľmi hrdý na to, akým spôsobom sme hrali. Videl som tam veľkú futbalovú kvalitu a zaslúžene sme otočili stav. Hráčov som pochválil za obrat, dlho sa nám nepodarilo zápas otočiť. Preto je táto výhra po takejto otočke veľmi cenná."

Jaroslav Hynek, tréner Žiliny: "Začali sme zápas dobre, mali sme výborný vstup, ale od stavu 1:2 bol súper presnejší. My sme úplne ustúpili z našej hry a to vyústilo otočením výsledku na 3:2 pre domácich. Až potom sme mali príležitosti, boli tam tri vyložené šance, po ktorých sme mali dostať loptu do bránky, no nedostali sme ju tam.

A keďže bo súper po väčšiu časť zápasu presnejší, tak to dotiahol do víťazného konca on. Nemali sme kvôli onemocneniam v kádri toľko možností na striedanie, aby sme duelu dali väčšie grády. Podbrezovú sme teda v tejto sezóne ešte nezdolali, ale verím, že sa nám to ešte v zostávajúcom domácom zápase s nimi podarí."

Viac o téme: MŠK Žilina FK Železiarne Podbrezová