Neapol vykúpil až vlastný gól súpera: Partenopei pôjdu do ďalších duelov s pokojom na kopačkách

Slovenský futbalista Stanislav Lobotka (vpravo) z Neapola a Youssef Maleh z LecceSlovenský futbalista Stanislav Lobotka (vpravo) z Neapola a Youssef Maleh z Lecce Zdroj: TASR/AP/Giovanni Evangelista/LaPresse via AP

LECCE - O piatkovom víťazstve futbalistov Neapola na pôde Lecce rozhodol vlastný gól domáceho Antonina Galla. SSC v zostave so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom vyhral 2:1 a zvýšil náskok na čele tabuľky talianskej Serie A pred Laziom Rím na 19 bodov.

Plný bodový zisk prišiel po nedeľnom zaváhaní proti AC Miláno, Neapol utŕžil najvyššiu prehru v sezóne (0:4). Úradujúci majstri stratili v piatok dva body proti Empoli, keď iba remizovali 0:0.

Gallo poslal do vlastnej brány center Maria Ruia v 64. minúte. Tesne pred bránou loptu nešťastne spracoval stehnom a zaskočil brankára Wladimira Falconeho. Ten podal vo zvyšku zápasu kvalitný výkon a niekoľkokrát podržal svoj tím, no na šiestej prehre Lecce za sebou to nič nezmenilo.

Okrem Galla ho prekonal len kapitán hostí Giovanni Di Lorenzo, ktorý poslal Neapol do vedenia prudkou hlavičkou v 18. minúte. O vyrovnanie sa po prestávke postaral Federico Di Francesco, ktorý vsietil svoj druhý gól v sezóne a prvý v podaní Lecce od polovice februára.

Hráč Neapola Giovanni Di Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR/AP/Giovanni Evangelista/LaPresse via AP

"Po prehre s Milánom nebolo ľahké dosiahnuť dnešný výsledok. Priniesol nám pokoj pred ďalšími zápasmi," citovala webstránka DAZN trénera hostí Luciana Spallettiho. Jeho tím dosiahol siedmy triumf za sebou na ihrisku súperov napriek absencii najlepšieho strelca ligy Victora Osimhena.

Pravdepodobne však prišiel aj o jeho náhradníka Giovanniho Simeoneho, ktorý odohral len 16 minút a striedal pre problémy so stehenným svalom.

Chce hrať každý zápas

"Osimhen chce hrať každý zápas, ale takéto situácie treba zvážiť dôkladne," povedal Spalletti ohľadom Osimhena. Nigérijčan by sa mohol vrátiť v prvom štvrťfinále Ligy majstrov, v ktorom sa SSC opäť stretne s AC Miláno. Duel na San Sire je na programe v stredu o 21.00 h.

Najbližší ligový zápas čaká Neapol v sobotu proti Verone, pred druhým Laziom má náskok 19 bodov, pričom SSC odohrá ešte deväť zápasov do konca ročníka. Lazio má zápas k dobru, v sobotu nastúpi proti Juventusu Turín.

Hráč Neapola Chviča Kvaracchelija(vpravo) Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR/AP/Giovanni Evangelista/LaPresse via AP

Na San Sire nebola núdza o gólové šance, tlak vyvíjali najmä domáci a hostí niekoľkokrát podržal brankár Samuele Perisan. Olivier Giroud ho síce dokázal prekonať v závere zápasu, no VAR odhalil ruku. Systém z rovnakého dôvodu neuznal domácim ani penaltu v prvom polčase. Úradujúci majstri tak nevyužili príležitosť vzdialiť sa mestskému rivalovi Interu.

Ten zaváhal na pôde Salernitany, kde remizoval 1:1. Do vedenia ho síce poslal už v 6. minúte Robin Gosens, no ďalší gól už streliť nedokázal. Brankár Guillermo Ochoa spolu s obrancami vrátane Slováka Norberta Gyömbéra dokázali ustáť masívny tlak a vyrovnali v 90. minúte.

V sieti hostí skončil center Antonia Candrevu. Na súpiske Interu opäť chýbal slovenský obranca Milan Škriniar, ktorého trápi zranenie chrbta.

"Veľmi ľutujeme, že sme nedali ten druhý gól. Momentálne platíme vysokú cenu za to, že sme o zápase nerozhodli skôr," konštatoval tréner hostí Simone Inzaghi. Jeho tím čaká v utorok štvrťfinálový duel Ligy majstrov proti Benfice Lisabon, momentálne ťahá šnúru šiestich zápasov bez triumfu, v ktorých strelil len tri góly.

Viac o téme: SSC Neapol US Lecce