Monacké kniežatá neustrážili dvojgólové vedenie, Lyon v druhom polčase predviedol parádny obrat

Radosť futbalistov Olympique LyonRadosť futbalistov Olympique Lyon Zdroj: TASR/AP/Laurent Cipriani

PARÍŽ - Futbalisti AJ Auxerre zvíťazili v nedeľnom zápase 30. kola francúzskej ligy na pôde AC Ajaccio 3:0. Vďaka plnému bodovému zisku sa v tabuľke posunuli z pásma zostupu na 15. priečku. Ajaccio si pripísalo piatu prehru za sebou a v tabuľke je predposledné.

Olympique Lyon zvíťazili doma nad Rennes 3:1. O svojom triumfe rozhodol po zmene strán v dvadsaťminútovke medzi 60. až 80. min.

Futbalisti AS Monaco remizovali v nedeľnom zápase 30. kola francúzskej Ligue 1 na ihrisku FC Nantes 2:2. Monačania stratili dvojgólové vedenie, ktoré si vypracovali v prvom polčase. Domáci takmer dokonali v 85. minúte obrat, ale gól Mostafu Mohameda neplatil pre ofsajd.

Futbalisti Olympique Marseille remizovali v nedeľnom stretnutí 30. kola francúzskej Ligue 1 na ihrisku Lorientu 0:0. Marseille je v tabuľke tretie a na prvý Paríž Saint-Germain stráca osem bodov.

Ligue 1 - 30. kolo:

Olympique Lyon - Stade Rennes 3:1 (0:1)
Góly: 60. Tolisso, 68. Lacazette, 79. Barcola - 11. Gouiri

AC Ajaccio – AJ Auxerre 0:3 (0:3)
Góly: 3. Toure, 6. Da Costa, 45.+1 Alphonse (vlastný)

Montpellier HSC – Toulouse FC 1:2 (0:1)
Góly: 88. Wahi - 31. Dallinga, 85. Chaibi

Stade Reims – Stade Brest 1:1 (0:1)