VIDEO Slovenský obranca v Česku hrdinom: Koch v 99. minúte predĺžil semifinálovú sériu

Filip Pavlík a Patrik Koch v súbojiFilip Pavlík a Patrik Koch v súboji Zdroj: Profimedia

PRAHA - Hokejisti Hradca Králové nevyužili príležitosť stať sa v značnom predstihu prvými finalistami českej extraligy.

V utorkovom piatom semifinálovom stretnutí play off prehrali na ľade HC Vítkovice Ridera 2:3 po predĺžení, keď premárnili dvojgólový náskok. Víťazný gól domáceho tímu strelil v 99. minúte slovenský obranca Patrik Koch.

Vítkovice znížili stav série hranej na štyri víťazstvá na 2:3. Šiesty duel je na programe vo štvrtok v Hradci Králové. V druhej semifinálovej sérii vedie Třinec nad Pardubicami 3:2 na zápasy a postup môže spečatiť už v stredu pred vlastnými fanúšikmi.

semifinále play off českej extraligy - piaty zápas /na 4 víťazstvá/:

HC Vítkovice Ridera - Mountfield Hradec Králové 3:2 pp (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 38. Kotala, 47. Lakatoš, 99. KOCH - 12. Klíma (OKULIAR), 16. Perret