VIDEO Nervydrásajúci postupový trhák: Zápas, pri ktorom všetci zostarli aspoň o 10 rokov

Oslavný tanec LeBrona JamesaOslavný tanec LeBrona Jamesa Zdroj: SITA/AP/Marcio Jose Sanchez

MIAMI - Basketbalisti Atlanty v predkole play off NBA porazili Miami 116:105 a v prvom kole vyraďovacích bojov vyzvú druhý najlepší tím základnej časti Boston.

Český reprezentant Vít Krejčí zostal na lavičke. Los Angeles Lakers udolali oslabenú Minnesotu 108:102 po predĺžení. V play off sa stretnú s Memphisom. Miami a Minnesota dostanú v piatok druhú šancu.

V Los Angeles sa sekundu pred koncom základnej hracej doby zdalo, že je rozhodnuté. Dennis Schröder premenil trojku na 98:95 a Lakers stačilo ubrániť. Anthony Davis však po vyhodení z auta fauloval Mikea Conleyho pri streľbe za tri body a skúsený rozohrávač trafil všetky tri trestné hody.

V predĺžení už Lakers uhájili postup do play-off. Žiaril hlavne LeBron James, ktorý nazbieral 30 bodov, 10 doskokov a šesť asistencií. Davis prispel 24 bodmi a 15 doskokmi. Schröder v úlohe náhradníka nastrieľal 21 bodov.

Šialený záver v Los Angeles

Timberwolves hrali bez Rudyho Goberta, ktorého klub potrestal za to, že v minulom stretnutí udrel spoluhráčov Kylea Andersona. Chýbal tiež Jaden McDaniels, ktorý v rovnakom zápase z frustrácie praštil päsťou do steny a zlomil si ruku. Napriek tomu Minnesota viedla až o 15 bodov.

Karl-Anthony Towns sa postaral o 24 bodov a 11 doskokov, Conley pridal 23 bodov. Wolves teraz budú bojovať o ôsmu priečku, ktorá znamená sériu proti prvému Denveru. Stretnú sa o ňu s víťazom stredajšieho stretnutia New Orleans - Oklahoma City.

Trio James - Davis - Schröder a ich 75 bodov

Zmena trénera počas sezóny, Atlanta je v play-off

Atlanta položila základ na postup už v úvodnom polčase, v ktorom prehrala Miami o 15 bodov. Trae Young nazbieral 25 bodov, hoci trafil jedinou z ôsmich trojok, osem doskokov a sedem asistencií. Clint Capela mal 21 doskokov. Hawks preskákali súpera 63:39.

"Hráči sa snažia, aby zo seba pri vrchole sezóny dostali to najlepšie. Dúfam, že na dnešnom výkone budeme stavať, pretože ročník sa ešte nekončí. Je to síce len jeden zápas, ale postavený na našej hre," pochvaľoval si tréner Quin Snyder.

Basketbalisti Heat nedokázali využiť, že Atlanta premenila iba 10 trojok zo 41 pokusov. K tomu nepremenila 11 z 27 trestných hodov. Lídrom Miami, ktoré prehrávalo až o 24 bodov, bol skúsený Kyle Lowry s 33 bodmi. Strelec Tyler Herro pridal 26 bodov a 21 bodov nastrieľal Jimmy Butler.

"V piatok musíme hrať úplne opačne ako dnes," hneval sa Butler. Jeho tím čaká na súpera, s ktorým sa stretne o možnosť zmerať sily v prvom kole play off s Milwaukee. Miami narazí na víťaza zápasu medzi Torontom a Chicagom

play in NBA:

Miami Heat - Atlanta Hawks 105:116 (27:36, 23:29, 28:26, 27:25)
najviac bodov: Lowry 33, Herro 26, Butler 21 - Young 25, Murray 18, Bey 17

Los Angeles Lakers - Minnesota Timberwolves 108:102 pp (22:28, 27:32, 30:26, 19:12 - 10:4)
najviac bodov: James 30 (10 doskokov), Davis 24 (15 doskokov), Schröder 21 - Towns 24 (11 doskokov), Conley 23, Prince 14

Viac o téme: LeBron James Miami Heat Atlanta Hawks Los Angeles Lakers Minnesota Timberwolves Trae Young
  • Zdroj: TASR, ČTK