Trápiaca sa Chelsea nemala najmenší nárok: Real Madrid je jednou nohou v semifinále!

Marco Asensio sa raduje z góluMarco Asensio sa raduje z gólu Zdroj: SITA/AP/Jose Breton

MADRID - Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v úvodnom štvrťfinálovom zápase Ligy majstrov nad Chelsea Londýn 2:0. Obhajcu trofeje poslal do vedenia v 22. minúte Karim Benzema a v 74. minúte spečatil na 2:0 striedajúci Marco Asensio.

Obhajca trofeje Real v španielskej La Lige stráca na Barcelonu desať kôl pred koncom už trinásť bodov, v Lige majstrov však potvrdzuje svoju silu v pohárových dueloch. Ukážkovým príkladom je osemfinálové vyradenie Liverpoolu (6:2 v súčte). Úplne odlišné problémy majú "The Blues", ktorí sa v Premier League trápia a počas minulého týždňa nahradil trénera Grahama Pottera na lavičke Frank Lampard.

Prvú veľkú príležitosť mal už v 2. minúte hosťujúci Joao Felix, ktorý si nabehol za obranu domácich, ale Courtoisa neprekonal. V 13. minúte pohrozil "biely balet", keď si v šestnástke zasekol obrancu Benzema, jeho strelu však zlikvidoval brankár Kepa. Domácich to však nemuselo mrzieť, pretože v 22. minúte predviedol strelecký inštinkt Benzema, ktorý doklepol do prázdnej brány loptu po zakončení Viniciusa – 1:0.

Real mohol svojmu súperovi odskočiť v 26. minúte na rozdiel dvoch gólov, keď sa do zakončenia dostal Vinicius, no jeho strelu na bránkovej čiare vykopol jeho krajan Thiago Silva. Madridčania vyslali v prvom dejstve do priestoru brány hostí až sedem streleckých pokusov, čo dokumentuje ich prevahu.

Ben Chilwell dostáva červenú Galéria fotiek (6) Ben Chilwell (Chelsea) inkasuje od rozhodcu červenú kartu Zdroj: SITA/AP/Jose Breton

Po hodine hry oslabil Chelsea obranca Chilwell, ktorý zatiahol ručnú brzdu pri úniku Rodryga a videl červenú kartu. Domáci dokázali využiť prevahu o jedného muža v 74. minúte. Po rohovom kope zahranom na krátko sa presadil po necelých troch minútach na ihrisku umiestnenou strelou striedajúci Asensio, ktorý spečatil na konečných 2:0.

prvý zápas štvrťfinále Ligy majstrov:
Real Madrid – Chelsea Londýn 2:0 (1:0)
Góly: 22. Benzema, 74. Asensio. ŽK: Camavinga, Militao, Carvajal - Fofana, Kovačič. ČK: 59. Chilwell (Chelsea). Rozhodca: Letexier (Fr.)

Real: Courtois – Carvajal, Militao, Alaba, Camavinga (71. Rüdiger) – Valverde, Kroos (84. Tchouameni), Modrič (81. Ceballos) – Rodrygo (71. Asensio), Benzema, Vinicius

Chelsea: Arrizabalaga – Koulibaly (55. Cucurella), Silva (75. Mount), Fofana – James, Kante (75. Gallagher), Fernandez, Kovačič, Chilwell – Sterling (65. Havertz), Felix (65. Chalobah)

Viac o téme: Karim Benzema Chelsea FC Marco Asensio Real Madrid CF