Jeden rýchly brejk bohato stačí! AC Miláno vynulovalo Neapol, prehre nezabránil ani Lobotka

Hráči AC Miláno sa radujú z góluHráči AC Miláno sa radujú z gólu Zdroj: SITA/AP/Luca Bruno

MILÁNO - V druhom stredajšom stretnutí podľahol SSC Neapol v talianskom derby AC Miláno 0:1. V drese "Partenopei" odohral celý zápas slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka. Triumf "rossoneri" zabezpečil v 40. minúte Ismael Bennacer.

Neapol nastúpil do zápasu bez klasického hrotového útočníka, keďže nigérijský kanonier Osimhen je zranený a v zostave ho nahradil Elmas. Na ofenzívnom obraze hry  "Partenopei" to však v úvodnej štvrťhodine neubralo a Neapolčania vstúpili do zápasu sebavedomo. Vyhrávať mohli už po necelej minúte hry, keď v šestnástke zazmätkoval Krunič, ktorý rozohral priamo na kopačku Kvaraccheliju.

Domáci stredopoliar však dokázal svoju chybu napraviť a strelu gruzínskeho špílmachra zastavil na bránkovej čiare. Domáci brankár Maignan mal plné ruky práce a v prvej pätnásťminútovke musel zlikvidovať aj nebezpečný pokus Zielinskeho. "Rossoneri" sa pripomenuli prvýkrát v 25. minúte, keď unikol Leao, ale jeho zakončenie mierilo mimo bránu.

Ismael Bennacer a Davide Galéria fotiek (7) Ismael Bennacer a Davide Calabria oslavujú jediný gól zápasu Zdroj: SITA/AP/Luca Bruno

Obrana Neapolu prepadla aj v 40. minúte, keď sa do podobnej pozície ako Leao dostal Bennacer, alžírsky stredopoliar však mieril presne k prvej žrdi a poslal AC do vedenia. Milánčania sa evidentne od úvodu druhého polčasu sústredili na defenzívu. Neapol síce mal hernú prevahu, vyloženú príležitosť si však nedokázal vypracovať.

Do náročnej situácie dostal hostí v 75. minúte stredopoliar Anguissa, ktorý v priebehu štyroch minút videl dve žlté karty a po zbytočnom druhom kartovom zákroku putoval predčasne pod sprchy. V záverečnej štvrťhodine sa už skóre nezmenilo. AC si tak vypracovalo lepšiu pozíciu pred odvetou a prvýkrát od sezóny 2006/07 môže preniknúť medzi štyri najlepšie tímy súťaže.

prvý zápas štvrťfinále Ligy majstrov:
AC Miláno – SSC Neapol 1:0 (1:0)
Gól: 40. Bennacer. ŽK: Bennacer, Saelemaekers - Zielinski, Kim, Di Lorenzo, Rrahmani. ČK: 75. Anguissa (Neapol) po 2. ŽK. Rozhodca: Kovacs (Rum.)

AC Miláno: Maignan – Calabria, Kjaer, Tomori, T. Hernandez – Krunič, Tonali – Diaz (80. Rebič), Bennacer (67. Saelemaekers), Leao - Giroud

Neapol: Meret – Di Lorenzo, Rrahmani, Kim, Rui (81. Olivera) – Anguissa, Lobotka, Zielinski (81. Ndombele) – Lozano (69. Raspadori), Elmas, Kvaracchelija (81. Politano)

Viac o téme: SSC Neapol AC Miláno Stanislav Lobotka Ismael Bennacer