Prikrátke rande s monackými kurtami: Svetová štvorka balí kufre po prehre s kvalifikantom

Casper RuudCasper Ruud Zdroj: SITA/AP/Wilfredo Lee

MONTE CARLO - Víťaznú sériu nórskeho tenistu Caspera Ruuda na antuke ukončil v osemfinále turnaja Masters v Monte Carle prekvapujúco nemecký kvalifikant Jan-Lennard Struff.

Stý hráč rebríčka ATP porazil svetovú štvorku 6:1 a 7:6. Ruud prehral na antuke po deviatich zápasoch a triumfoch na turnajoch v Estorile v minulom týždni a v Gstaade vlani v júli.

Struff vyhral prvý set hladko za 27 minút a taktiež v druhom dejstve mieril k rýchlemu víťazstvu. Znova dvakrát prelomil Ruudovo podanie a viedol 5:2. V ôsmom game si vypracoval dva mečbaly, ktoré však nórsky favorit odvrátil a brejkom si vynútil pokračovanie. Set dotiahol do tie-breaku, ktorý po vyrovnanom priebehu tridsaťdvaročný Nemec získal v pomere 8:6.

Ruuda porazil Struff aj v treťom vzájomnom zápase na ATP Tour a znovu s ním nestratil ani set. Nemec, ktorý doteraz nevyhral jediný turnaj elitného okruhu, si zahrá štvrťfinále v Monte Carle prvýkrát. Medzi najlepšou osmičkou bol naposledy vlani v septembrii.

Siedmy nasadený Talian Jannik Sinner otočil nepriaznivý vývoj zápasu s Hubertom Hurkaczom. V tajbrejku druhého setu dokonca čelil mečbalu. Poliaka, ktorý bol nasadený ako desiaty, zdolal 3:6, 7:6 (6), 6:1.