Mokošová finále určite nepôjde: Udržať formu, vyhnúť sa zraneniam a v plnej sile nastúpiť na MS

Slovenská športová gymnastka Barbora Mokošová na ME v Mníchove Slovenská športová gymnastka Barbora Mokošová na ME v Mníchove Zdroj: TASR/DPA/Soeren Stache

ANTALYA - Slovenská športová gymnastka Barbora Mokošová určite nebude štartovať vo finále viacboja jednotlivkýň na majstrovstvách Európy v tureckej Antalyi.

V stredajšej kvalifikácii si vybojovala pozíciu prvej náhradníčky, no ak sa pred piatkovou súťažou odhlási jej vyššie umiestnená súperka, tak zo súťaže odstúpi. Plánuje sa sústrediť na svetový šampionát v Antverpách, na ktorý si konečnou 28. pozíciou vybojovala miestenku.

Mokošovej v redukovanom poradí bez tretích najlepších zástupkýň svojej krajiny, ktoré do finále postúpiť nemohli, patrilo vo viacboji 25. miesto výkonom 49,165 b. Na náradiach sa jej najviac darilo na kladine, obsadila konečnú 21. priečku so skóre 12,200 b.

"S výkonom Barbory som spokojný. Umiestnila sa tesne pred bránami finálovej dvadsaťštvorky. Teraz sa budeme snažiť, aby si udržala formu, vyhla sa zraneniam a v plnej sile nastúpila v októbri na majstrovstvách sveta v Antverpách, na ktorých bude bojovať o miestenku na svoje tretie olympijské hry," informoval podľa Slovenskej gymnastickej federácie tréner Martin Zvalo.

Viac o téme: Barbora Mokošová