Slovenskí vysokoškoláci zdolali v úvodnom zápase Svetového pohára Maďarov 7:1

Zdroj: Róbert Gidófalvi

Čisté konto Sihelského zmazal maďarský výber 15 sekúnd pred koncom stretnutia.

V Rumunskej Carte sa odštartoval Svetový pohár univerzitného hokeja, v rámci ktorého figuruje aj slovenský tím. Zverenci trénerského tria Branislav Jánoš, Lukáš Opáth a Marek Janík si v úvodnom stretnutí zmerali sily so študentami z neďalekého Maďarska.

Hoci prvá tretina skončila len tesným výsledkom 1:0, v tej nasledujúcej už Slováci predviedli svoju silu v oveľa väčšom štýle. Súperovho brankára prekonali päťkrát a mali tak skvelo našliapnuté k prvému víťazstvu. To sa napokon aj uskutočnilo, Slováci vyhrali 7:1.

Jediný inkasovaný gól, ktorý prekazil Jakubovi Sihelskému čisté konto, prišiel len 15 sekúnd pred koncom stretnutia. Spomínanému brankárovi následne napravilo chuť azda aspoň ocenenie, ktoré získal a síce pre najlepšieho hráča slovenského celku v danom stretnutí.

Slovenskí vysokoškoláci zdolali v Galéria fotiek (4) Zdroj: Róbert Gidófalvi

"Bol to pre nás prvý zápas a hneď aj veľmi dôležitý, nakoľko je naším aktuálnym cieľom zahrať si na turnaji semifinále, teda dostať sa medzi TOP 4 tímy. Na to potrebujeme aspoň dve víťazstvá. Z tohto pohľadu som teda rád, že sme vyhrali. Keď sa však pozrieme na zápas ako taký, úprimne poviem, že prvá tretina bola zlá.

Nehrali sme dobre a zostali sme aj zaskočení, ako hráči Maďarska po nás šľapali. V ďalších dvoch častiach sme však už ukázali našu prevahu a dali sme aj pomerne dosť gólov," vyjadril sa o zápase s Maďarskom tréner Lukáš Opáth.

Zajtra o 9:30 miestneho času sa slovenský výber postaví proti Švédom.

Maďarsko – Slovensko 1:7 (0:1, 0:5, 1:1)

Góly a asistencie: 60. Szalay – 19. Trenčan (Novodomec), 22. Stránský (Dúžek), 22. Novodomec (Haščič), 24. Adamovič (Zemko, Novodomec), 37. Vaňo (Trenčan, Stránský), 53. Vaňo (Zemko), 59. Párička

Vylúčení: 4:3 na dve minúty, presilové hry: 0:1, oslabenia: 0:0, pomer striel: 32:43

Rozhodovali: Jakubec, Redai – Kovacs, Varju

Maďarsko: Hegedüs – B. Farkas, Szalay, Gruff, M. Molnár, Sánta, Horváth, Antal, Csiki, L. Farkas, Lambert, Z. Molnár, Rőczei, Levente, Tihemér, Trozsák, Nádor

Slovensko: Sihelský – Kadlečík, Novodomec, Vaňo, Škvarka, Trenčan, Drápal, Haščič, Párička, Bukovina, Šoltés, Sapár, Smolka, Adamovič, Zemko, Svitek, Vereš, Dúžek, Stránský, Savara, Kamzík

Viac o téme: Svetový pohár univerzitného hokeja