Suomela rozhodol dramatické severské derby, súper Slovenska na MS vyhral s Talianmi až po nájazdoch

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: TASR/AP/Andreas Hillergren/TT News Agency via AP

BRATISLAVA - Hokejisti Fínska zvíťazili v piatkovom prípravnom stretnutí nad Nórskom 2:1 po predĺžení. Rozhodujúci gól strelil v 36. sekunde predĺženia útočník Antti Suomela.

Rakúsko vyhralo nad Talianskom 3:2 po samostatných nájazdoch. Rozhodujúci gól strelil útočník Dominic Zwerger. Rakúsko je súper Slovenska v základnej B-skupine tohtoročných MS v Rige.

Poľsko zdolalo Slovinsko 4:3 po samostatných nájazdoch. Rozhodujúci pokus premenil útočník Patryk Wronka.

Slovinsko sa stretne so Slovenskom v základnej skupine na MS. Organizátori šampionátu z Lotyšska prehrali s Ukrajinou 3:6.

výsledky:

Slovinsko – Poľsko 3:4 pp a sn (1:1, 1:1, 1:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 14. a 48. Pance, 35. Sabolič – 3. Ciura, 40. Dzjubinski, 42. Gorny, rozh. nájazd: Wronka

Maďarsko - Japonsko 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Góly: 19. a 59. Papp, 43. a 49. Nagy, 35. Nilsson – 31. Nakajima, 60. Otsu

Rakúsko - Taliansko 3:2 pp a sn (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)
Góly: 12. Maxa, 18. Schwinger, rozh. nájazd: Zwerger - 27. Magnabosco, 58. Petan

Nórsko - Fínsko 1:2 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
Góly: 16. Martinsen - 3. Ohtamaa, 61. Suomela

Lotyšsko - Ukrajina 3:6 (0:1, 1:4, 2:1)
Góly: 21. Larionovs, 46. Zile, 55. Zohovs - 5. Tracht, 22. Ľalka, 29. Korenčuk, 36. Vorona, 40. Korenčuk, 47. Tracht

Viac o téme: Taliansko Nórsko Rakúsko Ukrajina Fínsko Lotyšsko Antti Suomela