Pražské derby s bohatým gólovým korením: Mestskí rivali si napokon rozdelili body

Gólové oslavy futbalistov SlavieGólové oslavy futbalistov Slavie Zdroj: Profimedia

PRAHA – Sparta remizovala v derby so Slaviou 3:3. Slovenský futbalista Ivan Schranz prispel gólom k remíze Slavie Praha v pražskom derby na pôde Sparty v 27. kole českej ligy.

O konečnom výsledku rozhodol v tretej minúte nadstavenia vlastný gól hráča hostí Aihama Ousoua. Slavia tak nevyužila v priamom súboji o prvé miesto šancu na posun do čela tabuľky a za svojím súperom naďalej zaostáva o dva body.

Slovenský futbalista Ivan Schranz prispel gólom k remíze Slavie Praha v pražskom derby na pôde Sparty v 27. kole českej ligy. O konečnom výsledku rozhodol v tretej minúte nadstavenia vlastný gól hráča hostí Aihama Ousoua. Slavia tak nevyužila v priamom súboji o prvé miesto šancu na posun do čela tabuľky a za svojím súperom naďalej zaostáva o dva body.

Pražské derby s bohatým Galéria fotiek (1)

Schranz otvoril skóre v 40. minúte, keď akrobaticky poslal do siete center Václava Jurečku. Ten naňho nadviazal necelých desať minút po prestávke a hostia viedli na Letnej už 2:0. K vyrovnaniu však o chvíľu zavelil Ladislav Krejčí.

Ten premenil pokutový kop, ktorý nariadil rozhodca Dalibor Černý po zákroku Lukáša Masopusta na unikajúceho Lukáša Haraslína. Obranca dostal žltú kartu a s ním aj Schranz, ktorý proti verdiktu protestoval.

Hostia prišli o plný bodový zisk vlastným gólom

O dvanásť minút vyrovnal Jaroslav Zelený, no o štvrťhodinu vrátil hosťom vedenie Igoh Ogbu, ktorý zužitkoval center Masoputa. Nigérijčan mal pritom ísť niekoľko minút predtým dole z ihriska pre bolesti a krátko po víťaznom góle ho nahradil Ondřej Kričfaluši.

Hosťom nakoniec ušiel plný bodový zisk "zásluhou" Ousoua, ktorý nešťastne poslal do vlastnej siete center striedajúceho Caspera Höjera.

sumár - 27. kolo:
AC Sparta Praha - SK Slavia Praha 3:3 (0:1)
Góly: 59. Krejčí (z 11 m), 71. Zelený, 90.+3. Ousou – 40. SCHRANZ, 54. Jurečka, 85. Ogbu
/L. Haraslín hral do 76. minúty – I. Schranz hral do 84. minúty, strelil gól a dostal žltú kartu/

Viac o téme: AC Sparta Praha SK Slavia Praha