Boj o ligový titul sa komplikuje: Arsenal prišiel na pôde West Hamu o dvojgólový náskok

Hráči West Hamu sa tešia po góle spoluhráča Jarroda BowenaHráči West Hamu sa tešia po góle spoluhráča Jarroda Bowena Zdroj: TASR/AP/Kirsty Wigglesworth

LONDÝN - Futbalisti Arsenalu remizovali v nedeľňajšom zápase 33. kola anglickej Premier League na pôde West Hamu 2:2. Vedúci tím tabuľky prišiel o dvojgólový náskok, ktorý si vypracoval v priebehu úvodnej desaťminútovky. Na druhý Manchester City, ktorý má zápas k dobru, má tak sedem kôl pred koncom sezóny už len štvorbodový náskok.

Hostí poslal do vedenia v siedmej minúte Gabriel Jesus, keď zužitkoval krížny center Bena Whita. Ten asistoval aj pri druhom góle - bol súčasťou výstavnej kombinácie v šestnástke a loptu poslal voľnému Martinovi Ödegaardovi. Nór pred prázdnou bránou nezaváhal. Domáci zavelili k vyrovnaniu v 32. minúte, keď Mohamed Said Benrahma premenil pokutový kop.

Rovnakú šancu na zvýšenie náskoku dostali po prestávke hostia, no Bukayo Saka z bieleho bodu neskóroval. To sa na opačnej strane podarilo o tri minúty neskôr Jarrodovi Bowenovi, ktorý skóroval z polvoleja a zaistil tak svojmu tímu dôležitý bod v boji o udržanie. "Gunners" prišli o dvojgólové vedenie v druhom ligovom zápase za sebou - pred týždňom to bolo na Anfielde, kde viedli nad domácim Liverpoolom do 87. minúty.

Manchester United triumfoval na pôde Nottinghamu

Futbalisti Manchestru United vyhrali na pôde Nottinghamu 2:0. V tabuľke tak preskočili Newcastle United, na treťom mieste naň majú trojbodový náskok.

Diogo Dalot oslavuje gól Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Rui Vieira

Na oboch góloch sa podieľal Antony, ktorý najprv otvoril skóre v 32. minúte a necelú štvrťhodinu pred koncom riadneho hracieho času asistoval pri presnom zásahu Dioga Dalota. Domáci natiahli šnúru bez víťazstva na deväť zápasov a patrí im prvá zostupová priečka - sú na 18. mieste o skóre za Evertonom.