Arsenal mal triumf napoly v kapse: Šialený šláger s Liverpoolom, dráma do poslednej sekundy!

Thomas Partey a Cody Gakpo v súbojiThomas Partey a Cody Gakpo v súboji Zdroj: SITA/AP/Jon Super

LIVERPOOL - Futbalisti Arsenalu FC remizovali v nedeľnom zápase 30. kola anglickej Premier League na Anfield s domácim Liverpoolom 2:2. "Kanonieri" viedli 2:0, ale o plný bodový zisk ich pripravil v 87. minúte deviatym ligovým gólom v tejto sezóne Brazílčan Roberto Firmino.

Arsenal mal výborný vstup do zápasu, keď po polhodine hry viedol už 2:0 po góloch brazílskeho dua Gabriel Martinelli a Gabriel Jesus. Do prestávky dokázal zdramatizovať vyostrený duel Mohamed Salah. Ten istý hráč mohol vyrovnať už po zmene strán, ale v 52. minúte zahodil nariadený pokutový kop.

Mohamed Salah v akcii Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Jon Super

Domácim sa to nakoniec podarilo až v 87. minúte, keď sa presadil Firmino. V šiestej minúte nadstaveného času druhého polčasu mohol strhnúť víťazstvo na stranu "The Reds" Ibrahima Konaté, ale bod pre Arsenal zachránil skvelým zákrokom hosťujúci brankár Aaron Ramsadale.

Crystal Palace zvíťazili na pôde Leedsu United 5:1. Hostia rozhodli o svojom triumfe v druhom polčase, v ktorom sa presadili až štyrikrát. Dva presné zásahy zaznamenal ghanský krídelník Jordan Ayew.