Bitka o zotrvanie odštartovala vyrovnaným duelom: Zvládli sme to a nič iné nás nezaujíma

Jaromír Jágr (na striedačke) so spoluhráčmi oslavuje gól KladnaJaromír Jágr (na striedačke) so spoluhráčmi oslavuje gól Kladna Zdroj: Profimedia

KLADNO - Hokejisti Kladna úspešne vstúpili do baráže o extraligu a v prvom zápase série na štyri víťazstvá porazili Zlín 1:0.

Jediný gól dal v 44. min Miroslav Indrák, hosťom nepomohol ani veľmi dobrý výkon brankára Daniela Hufa, ktorý si pripísal 39 úspešných zákrokov. Jeho náprotivok Adam Brízgala udržal čisté konto. Baráž pokračuje v pondelok opäť na kladenskom ľade.

"Bolo to ťažké stretnutie, ale dôležitý je výsledok. Neviem, ako stretnutie vyzeralo z hľadiska, ale zvládli sme to a nič iné nás nezaujíma," povedal kladenský útočník Matej Beran.

Rytieri začali aktívne a už v 2. min mohol po individuálnej akcii otvoriť skóre Filip, brankár Huf ale jeho šancu zlikvidoval. V 4. min domáci dostali puk do bránky, ale iba kvôli prizdvihnutej bránkovej konštrukcii. "Vedel som, že to gól nemôže byť, ale skúsili sme to. Keby náhodou," smial sa Beran, ktorý sa po neprehľadnej situácii radoval a snažil sa zmiasť rozhodcov.

Zlínski hrozili len príležitostne. S Langovým tečom aj samostatnou akciou Sedláka si Brízgala poradil. Pozorný Huf zastavil betónom Procházkovu strelu a svoj tím podržal aj v prvom oslabení. Len v úvodnej tretine si pripísal 23 úspešných zákrokov.

Huf bol aj naďalej ústrednou postavou zápasu, v druhej časti už ale toľko práce nemal. V polovici základnej hracej doby ho po rýchlom protiútoku preveril Filip, ale gól znova nedal. Zlín potom prečkal aj dve presilovky domácich v rýchlom slede.

Najnebezpečnejšie akcie Stredočechov sa rodili po rýchlom prenesení hry. Procházka v 36. min ani Michnáč krátko pred koncom druhej časti však recept na Hufa nenašli.

Kapitulácia prišla až na konci duelu

V tretej tretine už zlínsky gólman kapituloval. Najprv mu po Žigmundovej strele pomohla horná tyč, v 44. min sa pohotovo na bránkovisku presadil Indrák. "Myslím si, že sme si gól zaslúžili. Išli sme si za to a som rád, že sme boli odmenení," povedal Indrák.

Rytieri, ktorí hrali prvý súťažný zápas od 5. marca, pokračovali v tlaku a v 48. min mal Indrák ďalšiu šancu. Druhý gól ale nepridal. Kladenských hokejistov to však mrzeť nemuselo, tesnú výhru udržali aj pri záverečnej power play Beranov.

"Je za nami jeden zápas, ale veľa ich je ešte pred nami. Kladno nás síce prestrieľalo, ale neboli to pokusy zo slotu alebo z nebezpečných pozícií. Držali sme si našu tretinu, ale škoda jedného gólu. Keby sme držali bezgólový stav ešte dlhšie, určite by znervózneli," povedal zlínsky útočník Pavel Kubiš, ktorý sa do zostavy Baranov vrátil po zranení prvýkrát od 22. marca.

"Bol to pre mňa očistec. Nastúpil sme skoro bez tréningu a je to o level vyššie, ako sme hrali celú sezónu," priznal tridsaťosemročný hráč.