Marko Daňo sa postaral o historický zápis! Toto dokázal ako prvý cudzinec v Česku

Marko Daňo oslavuje gól v drese TřincaMarko Daňo oslavuje gól v drese Třinca Zdroj: Profimedia

TŘINEC - Slovenský útočník Marko Daňo získal ako prvý cudzinec v samostatnej českej extralige (od sezóny 1993/94) korunu pre kráľa strelcov.

Dvadsaťosemročný odchovanec Trenčína nastrieľal v 51 zápasoch 29 gólov. O štyri góly prekonal Michala Řepíka zo Sparty. Daňo na tróne vystriedal Filipa Chlapíka, ktorý dal v minulej sezóne v 53 zápasoch za Spartu 31 gólov a následne odišiel do Ambri-Piotty.

Vo federálnej lige kraľoval kanonierom zo Slovákov naposledy v ročníku 1991/92 Žigmund Pálffy. Rekord základnej časti samostatnej českej extraligy vytvoril v ročníku 2012/13 so 40 gólmi Martin Růžička z Třinca.

Absolútne maximum medzi strelcami drží z ročníka 1976/77 Milan Nový, ktorý v drese Kladna nastrieľal 59 gólov. V samostatnej českej lige sa trafil najčastejšie v ročníku Viktor Ujčík, ktorý dal 45 gólov v sezóne 1995/96. Vtedy sa započítavali aj zápasy play-off.

V súčte základnej časti a bojov o titul by tento výkon prekonal v ročníku 2006/07 Petr Sýkora, ktorý v drese Pardubíc k 37 gólom z dlhodobej sezóny pridal 12 gólov v play-off.

Viac o téme: Marko Daňo HC Oceláři Třinec
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy